MERSİN HABERLERİ

Kaymakam Yıldız Mahalle Ziyaretlerini Tamamladı

IHA
22.09.2015 - 16:58Son Güncelleme :

BOZYAZI İLÇE KAYMAKAMI SUAT YILDIZ, İLÇEYE ATANMASININ ARDINDAN BAŞLADIĞI MAHALLE ZİYARETLERİNİ TAMAMLADI. ZİYARETLERDE, VATANDAŞLARIN SORUN VE İSTEKLERİNİ DİNLEDİĞİNİ BELİRTEN YILDIZ, BU SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Mersin’in Bozyazı İlçe Kaymakamı Suat Yıldız, ilçeye atanmasının ardından başladığı mahalle ziyaretlerini tamamladı. Ziyaretlerde, vatandaşların sorun ve isteklerini dinlediğini belirten Yıldız, bu sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapacağını söyledi.
Kaymakam Yıldız, Bozyazı’da göreve başlamasından itibaren ilçe merkezine uzak, eskiden köy ve belde olan, Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsüne geçen yerleşim alanlarına ziyaretlerini gerçekleştirerek ilçeyi tanıma, vatandaşlarla tanışma, sorun ile isteklerini dinleme imkanı bulduğunu söyledi. Bugüne kadar 17 mahalleyi ziyaret ettiğini belirten Yıldız, “Muhtarlarımızın, vatandaşlarımızın sorun ve isteklerini dinledim. Gerekli notları aldım. Şimdi çözümüne yönelik çalışmalar yapacağım” dedi.
Mahalle gezi ve ziyaretleri kapsamında kamu görevlilerinin idari izinli sayılmasına rağmen daire amirlerini yanına alarak Tekmen, Tekeli, Bahçekoyağı ve Lenger mahallelerini ziyaret eden Yıldız, vatandaşların sorunlarını dinledi. Tekmen Mahalle Muhtarı Ahmet Gül ve vatandaşlar tarafından karşılanan Yıldız, Bozyazı’da gittiği her mahallede elektrik sorunu ile karşılaştığını, bunun genel bir sorun olduğunu, çözümü için gerekli çalışmaları yapacağını ifade etti.
Tekeli Mahallesi’ne yaptığı ziyarette Mahalle Muhtarı Süleyman Fidan tarafından karşılanan Yıldız, bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet toplantısı yaparak sorun ve isteklerini dinledi. Vatandaşlar, Yıldız’dan Aile Hekimliği‘ne doktor, camiye imam atanması ve sık sık kesilen elektrik sorununun çözümünü istedi. Kaymakam Yıldız, pratisyen hekim konusunda sorun yaşandığını, ancak vatandaşların muayene konusunda bir sıkıntısı olmadığını, istedikleri doktora başvurarak muayene olabileceklerini kaydetti. Ancak, sorunun temelinden çözümü için çalışma yaptıklarını, gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından Ekim ayı içerisinde doktorun göreve başlama ihtimalinin yüksek olduğunu dile getiren Yıldız, İl Müftülüğü’nün imam konusunda her ay ilan verdiğini ancak, şimdiye kadar bir başvurunun olmadığını, başvuru olduğu zaman değerlendireceklerini söyledi.
Bahçekoyağı Mahallesi’nde de vatandaşlarla bir araya gelen Yıldız, mahallelilerin ve Bahçekoyağı Muhtarı İsmet Dile’nin anlattığı sorunları dinledi. Ziyaretler kapsamında son olarak Lenger Mahallesi’ne giden Yıldız, mahalle Muhtarı Mehmet Toru ve vatandaşlar tarafından karşılandı, Tursun Cami avlusunda vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi. Vatandaşları, çevreyi tanımak ve vatandaşların sorunlarını dinlemek için Bozyazı’da göreve başladığın günden itibaren dolaştığını, son olarak Lenger Mahallesi’ne geldiğini ifade eden Yıldız, “İnşallah görev sürem hem size hem bana hayırlı uğurlu olur. Ben ve ekibim, biz kamu görevlileri sizlerin hizmetinde bulunmak için varız. Vatandaşın işleri kolay, hızlı, güler yüzlü, saygılı bir şekilde yürüsün diye azami gayreti ve özeni göstereceğiz. Sizlerin kamu hizmetlerinden, dairelerin verdiği hizmetlerden sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde yararlanması için gerekli tedbirleri mümkün olduğunca almaya çalışacağız. Tüm dairelerin kapıları sizlere sonuna kadar açık, buralar sizlerin yeridir. Bizim görevimiz dairelerden iyi hizmet alabilmenizi kolaylaştırmak, mümkün olduğunca memnun ayrılmanızı sağlamak. Ben bu konuda elimden gelen bütün gayreti sarf edeceğim. Bu daireler sizin daireniz. Evinize nasıl rahat girip çıkabiliyorsanız bu dairelere de öyle rahat girip çıkacaksınız, bunu yapmayan hiçbir kamu görevlisinin bizimle uyumlu olma şansı yok. Onun için rahatça gelin işlerinizi dairelerimizde görün. İlçede gezerken en çok elektrik sorunu ile karşılaştım. Bu konuyla ilgili genel bir çalışma başlatacağım. Yapabildiklerimizin peşine düşeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kaymakam Yıldız Mahalle Ziyaretlerini Tamamladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 16 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaymakam Yıldız Mahalle Ziyaretlerini Tamamladı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı