MERSİN HABERLERİ

Kaymakam Yıldız Davul Zurnayla Karşılandı

IHA
19.09.2015 - 12:20Son Güncelleme :

MAHALLE GEZİLERİ KAPSAMINDA ROMAN VATANDAŞLARIN YOĞUN OLARAK YAŞADIĞI USTALAR MAHALLESİ’NE GİDEN BOZYAZI KAYMAKAMI SUAT YILDIZ, ÇOĞUNLUĞUNU KADINLARIN VE ÇOCUKLARIN OLUŞTURDUĞU MAHALLE SAKİNLERİ TARAFINDAN DAVUL-ZURNA, SLOGANLAR VE ALKIŞLARLA KARŞILANDI. YILDIZ, MAHALLE CAMİSİNİN AVLUSUNDA DÜZENLENEN TOPLANTIDA, MAHALLE SAKİNLERİNİN SORUN VE İSTEKLERİNİ DİNLEDİ.

IHA

Mersin’in Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, Ustalar Mahallesi için özel projeler üreterek işsizliğe çözüm bulmak ve vatandaşların sağlıklı yaşam alanları içerisinde yaşamalarını sağlamak için çaba harcayacağını söyledi.
Mahalle gezileri kapsamında Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Ustalar Mahallesi’ne giden Kaymakamı Yıldız, çoğunluğunu kadınların ve çocukların oluşturduğu mahalle sakinleri tarafından davul-zurna, sloganlar ve alkışlarla karşılandı. Yıldız, mahalle camisinin avlusunda düzenlenen toplantıda, mahalle sakinlerinin sorun ve isteklerini dinledi.
Toplantıda konuşan Mahalle Muhtarı Şener Taş, kendilerine vatandaşların çoğunluğunun ‘Çingen’ dediğini ve bundan alındıklarını dile getirdi. Bu nedenle Ustalar Mahallesi’nde yaşayanların iş bulma konusunda sıkıntı yaşadıklarını ve sadece seralara gübre taşınması sırasında iş bulabildiklerini anlatan Taş, ayrıca mahallelerine yeterli hizmetin gelmediğini, bazı evlerde hala elektrik olmadığını ve insanların karanlıkta yaşadıklarını dile getirdi. Sokakların kış aylarında çamur, yaz aylarında ise toz içinde olduğunu da aktaran Taş, vatandaşların çoğunluğunun da sağlıksız ev ortamında yaşadığını kaydetti. Mahallelilerin çoğunluğunun devletin verdiği yardımlarla yaşamlarını sürdürdüğüne de dikkat çeken Taş, mahallede okul ve toplu taşıma hizmeti olmamasından da yakınarak, “Büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Mahallemizi ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim. Sizden başka sığınacak, sorunlarımızı aktaracak kimsemiz yok. Bizler de insanca yaşamak istiyoruz. Allah devletimizden razı olsun sürekli yardım etmekte. Bizler yardımdan çok iş istiyoruz. Bizlere sigortalı iş imkanı sağlansın, istek ve sorunlarımız çözülsün” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hepsinin eşit haklara sahip olduğunu vurgulayan Kaymakam Yıldız ise “Hiç bir kimse bir diğer vatandaşımıza karşı ayırımcı olamaz. Bu hem devletimizin anayasasına hem de inandığımız dinin temel kurallarına aykırıdır. Bizler için sizler de diğer vatandaşlarımız gibisiniz. Bundan hiçbir zaman şüpheniz olmasın. Burada Sosyal Yardımlaşma Vakfı müdürüme talimat veriyorum, ‘Bir heyet oluşturun, evleri tek tek gezin, sorun ve istekleri dinleyin ve evlerinde resimlerini çekerek bana getirin.’ Yapılacak çalışma sonrası sizlerin sorunlarının çözümü için gerekeni mutlaka yapacağım. Gerekirse Vakıf Genel Müdürlüğü’ne gideceğim, iş için İŞKUR ile görüşeceğim. Kadınlarımıza, genç kızlarımıza yönelik Halk Eğitim Kursları açılmasını sağlayacağım. Mahalle halkına uygun projeler üreterek hibe krediler almak için çalışma yapacağım. Gerekirse Avrupa Fonu hibe kredilerine başvuracağım. Sizlerin sağlıklı yaşam alanlarında yaşayabilmeniz için de TOKİ ile görüşmeler yapacağım. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Çocuklarımızın eğitim-öğretimi ile yakından ilgileneceğim. Sizler için devletimin bana vermiş olduğu tüm yetkilerimi kullanacağım” diye konuştu.
Çocuklara gofret ve çikolata dağıtan Yıldız, çocukların istekleri üzerine bisiklet sözü verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kaymakam Yıldız Davul Zurnayla Karşılandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaymakam Yıldız Davul Zurnayla Karşılandı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı