MERSİN HABERLERİ

Kaymakam Yıldız’dan Bozyazı İHA Bürosuna Ziyaret

IHA
11.09.2015 - 12:49Son Güncelleme : 11.09.2015 - 12:50

BOZYAZI KAYMAKAMI SUAT YILDIZ, BOZYAZI İHA BÜROSUNA İADEYİ ZİYARETTE BULUNARAK, BOZYAZI MUHABİRİ ALİ TANDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ.

IHA

Mersin’in Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, ilçede sulama suyu sorununu çözerek, bugün tarım yapılamayan arazileri de tarıma açma yönünde çalışmalar yapacağını söyledi.
Kaymakam Yıldız, Bozyazı İHA bürosuna iadeyi ziyarette bulunarak, Bozyazı muhabiri Ali Tandoğan ile görüştü. Ziyarete, Mersin İl Öğrenci Meclisi Başkanı Dolunay Tandoğan da katıldı. Ziyarette, görev süresi içerisinde Bozyazı’da kalıcı bir projeye imza koyabilmesinin en büyük mutluluğu olacağını vurgulayan Kaymakam Yıldız, “Devlet bizleri vatandaşlara, görev yaptığımız yere hizmet vermek için görevlendirmekte, maaş vermektedir. Bizim görevimiz vatandaşa hizmet etmek, varsa sorunlarını çözmek, yapılabilecek isteklerini yerine getirmek, projeler üreterek iş imkanları sağlamak ve gelişimine katkı sağlamaktır” dedi.
Bozyazı’da göreve başladığı günden itibaren kurum amirlerinden brifingler aldığını, eğitim öğretim dönemi başlamadan okul ziyaretlerini gerçekleştirdiğini ve sorunlarını yerinde tespit ettiğini, mahalle ziyaretlerine ise devam ettiğini söyleyen Yıldız, “Amacım hem mahalle halkıyla tanışmak hem de sorun ve isteklerini dinlemek. Mahalle ziyaretlerimi tamamladıktan sonra aldığım notları değerlendireceğim. Vatandaşlarımın sorun ve isteklerini çözüme kavuşturmak için çalışacağım. Geleceğimiz olan gençlerin eğitim-öğretimi ise benim için öncelikli olan bir konu. Sağlıklı bir ortamda gençlerimizin eğitim-öğretim yapabilmeleri için ne gerekiyorsa mutlaka yapacağım” diye konuştu.
Mahallelerdeki sorunların çözümü için kurumlarla birebir görüşme yapacağını dile getiren Yıldız, Bozyazı’daki en büyük sorunun, sulanmayan ve atıl durumda olan tarım arazileri olduğunu ifade etti. Sulama suyu sorununun çözümü halinde Bozyazı tarımının daha da verimli hale geleceğini ve gelişeceğini vurgulayan Yıldız, “Bozyazı geniş bir alana yayılmış bir ilçemiz. Sulama suyunun bulunduğu arazilerde tarım yapılmakta. Tarım yapılan araziden daha çok arazide ise tarım yapılamamakta. Hedefim tarım yapılamayan ve atıl durumdaki arazilerin sulanması olacak. Bu yönde çalışmalar yapacağım. İnanıyorum ki, bu arazilerin sulanması ile Bozyazı tarımının önü açılacak, Bozyazı ekonomisi güçlenecek ve her yönü ile gelişen bir ilçe konumuna gelecek. Çalışmam bu yönde olacak. Böyle bir projeye imza koyarak görev süremi tamamlamayı inşallah Allah bana nasip eder. Bu yönde yapacağım çalışmada herkesin desteğini beklemekteyim” şeklinde konuştu.
Muz ve sebze seralarında don olayına karşı önlemler almayı, yeraltı sularını kullanarak zirai dona karşı seraları ısıtmayı düşündüğünü ve bu yönde çalışmalar yapacağını da belirten Yıldız, ayrıca sera ve tarım alanlarında sigorta kapsamının genişletilerek vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi için sigorta şirketleri ile görüşmeler yapacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kaymakam Yıldız’dan Bozyazı İHA Bürosuna Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 12 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaymakam Yıldız’dan Bozyazı İHA Bürosuna Ziyaret haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı