MUĞLA HABERLERİ

Kaymakam Ürkmezer, Nar Hasatı Yaptı

IHA
27.10.2015 - 10:35Son Güncelleme :

ORTACA KAYMAKAMI NAR HASADI YAPTI

IHA

Muğla’nın Ortaca ilçesinde nar ve limon hasadının devam ettiği tarlaları ziyaret eden Kaymakam Fatih Ürkmezer, işçilerle birlikte nar hasadı yaptı.
Narenciye üretiminde Muğla ilinin ön sıralarda yer alan Ortaca İlçesi’nin geniş nar ve limon bahçeleri kaplayan yerlerde ürün olan nar ve limon hasadı başladı. 2015 yılı nar hasadı çerçevesinde İlçeye bağlı Eskiköy Mahallesi’nde bulunan nar bahçesinde nar toplama işçileri ile birlikte nar hasadına katılan Kaymakam Fatih Ürkmezer, kurum amirleriyle birlikte hasat hakkında bilgi alıp, nar hasadına tecrübe etti.
Konu ile ilgili bilgi veren Kaymakam Ürkmezer; “ Narenciye bakımından Muğla İli’nin önde gelen Ortaca İlçesi’nde 12 bin 995 dekarlık alanda 33 bin 889 tonluk üretimiyle Muğla İli’nde ilk sırada yer almaktadır. Ülkemiz toplam nar üretiminin yaklaşık yüzde 10’una ilçemiz karşılayıp, üretmektedir. Kaymakamlık olarak kurum amirleri ile birlikte nar bahçelerinde inceleme yaparak üreticilerimizden bilgi alıp, sorunlarını dinledikten sonra neler yapabileceğimizi kendilerine bilgi verdik. Ayrıca nar hasat toplama işini de tecrübe etmiş olduk” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Kaymakam Ürkmezer, Nar Hasatı Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 10 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaymakam Ürkmezer, Nar Hasatı Yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı