MERSİN HABERLERİ

Kaymakam Taştan: “Parlak Fikirler Muhakkak Destek Bulur”

IHA
26.02.2015 - 11:54Son Güncelleme :

ERDEMLİ KAYMAKAMI OSMAN TAŞTAN, ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI TARAFINDAN ERDEMLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN “MALİ DESTEK TANITIM” PROGRAMINDA KONUŞTU.

IHA

Mersin’in Erdemli İlçe Kaymakamı Osman Taştan, dünya da finansal sorun olmadığını, sorunun proje yokluğu olduğunu belirterek, “Herhalde insanoğlu hayal edebildiğini gerçekleştirme imkanını hiçbir zaman bu ölçüde bulamamıştı” dedi.
Kaymakam Taştan, Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen “Mali Destek Tanıtım” programında konuştu. Taştan, “Ülkemizde de dünyadaki değişime paralel büyük bir değişim var. Aslında değişime ayak uydurmak çok kolay bir şey değil. Yani kurumların yapısı değişiyor, işletmeler değişiyor, kamu kurumlarından tutunda Türkiye’de hemen hemen bütün yapılar komple bir değişim içerisinde” dedi.
Kalkınma ajanslarından beklentilerin de büyük olduğunu ifade eden Taştan, “Avrupa da kalkınma ajansları 1990’lardan bu yana var. Geçtiğimiz yıldan itibaren de terk ediyorlar. Bu ajansların yerine yeni yapılar geliyor. Ülkemizdeki süreç içinde de bunu göreceğiz. Türkiye buna da ayak uydurur. Ama benim görebildiğim, kalkınma ajanslarına biz tam da adapte olabilmiş de değiliz. Buradaki beklentilere baktığımızda hemen hemen çok büyük beklentiler var. Çeşitli alanlarda ihtiyaçlar ve düşünceler var. İnsanlar turizmden tutunda eğitime kadar ‘buradan bir katkı alabilir miyiz’ düşüncesiyle buraya geliyorlar” diye konuştu.
“PARLAK FİKİRLER MUHAKKAK DESTEK BULUR”
Projeye dönüştürülen parlak fikirleri mutlaka sahiplenen birilerinin çıkacağını anlatan Taştan, “Kalkınma ajansları her yıl belli alanları seçiyor, bu yılda kobiler ile mikro ölçekli işletmeler, inovasyon ve ürün geliştirmeyle ilgili projeler varsa bunlara destek veriyor. Peki bizim destek alacağımız sadece kalkınma ajansları mı, dersek hayır. Tarımla ilgili işte tarımsal kırsal bilişimi destekleme programları var, Avrupa topluluğunun projeleri var, Tübitak’ın var. Aslında baktığımızda çok değişik alanlarda yardım alabileceğiniz, çok değişik aktörler var. Onun içinde eğer sizin gerçekten, orijinal, parlak bir fikriniz varsa, kimsenin görmediği bir fırsatı, bir imkanı görebildiyseniz, bunu projeye dönüştürebiliyorsanız, muhakkak onu sahiplenen kurumlar var” şeklinde konuştu.
“FİNANSAL SORUN YOK, PROJE PROBLEMİ VAR”
İnsanların hayal edebildiğini gerçekleştirdiği bir dönemin yaşandığına da dikkat çeken Taştan, “Şuan dünyaya baktığınızda, bütün uzmanların söylediği finansal sorun yok, proje problemi var. Önemli olan şuanda hayal edebilmek, düşünebilmek. Ürüne, paraya dönüştürebilecek, insanlığa faydalı bir şeylere dönüştürülebilecek, tespitlerde bulunup onu proje haline getirebilmek önemli. Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki herhalde insanoğlu hayal edebildiğini gerçekleştirme imkanını hiçbir zaman bu ölçüde bulamamıştı” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kaymakam Taştan: “Parlak Fikirler Muhakkak Destek Bulur” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 11 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaymakam Taştan: “Parlak Fikirler Muhakkak Destek Bulur” haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:50
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:50
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı