KÜTAHYA HABERLERİ

Kaymakam Numan Hatipoğlu: Okul Önleri Artık Daha Güvenli Olacak

IHA
14 Ekim 2015 - 14:45Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 14:46

TAVŞANLI KAYMAKAMI NUMAN HATİPOĞLU

IHA

Kütahya’nın Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, okul ile ilişiği olmayıp okul çevresinde toplanan şahısların, okul çevresinden uzaklaştırılması ve bu karara uymayanlara idari para cezası uygulanacağını ifade etti.
Kaymakam Hatipoğlu, Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla asayiş ve trafik yönünden gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti.
Hatipoğlu, açıklamada şunları söyledi: “Öğrencilerimiz okula gidip dönünceye kadar geçen zamanda güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmelerini sağlamak maksadıyla okulların açıldığı 28 Eylül 2015 gününden itibaren yaşanması muhtemel yoğunlukla ilgili olarak, 43 okulumuzda okul irtibat görevlileri ile okul giriş ve çıkışlarında yaşanan trafik yoğunluğunu takip etmek üzere 2 trafik ekibi ve asayiş olayları ile ilgili 7 motorize ekibimiz Emniyet Müdürlüğümüzce görevlendirilmiştir. Ayrıca Kütahya Valiliğimizin 18 Eylül 2015 tarih ve 2015-1 karar sayılı yazılarında ‘ Okul ilişiği olmayıp okul çevresinde toplanan şahısların, okul çevresinden uzaklaştırılması ve bu karara uymayanlara idari para cezası uygulanmasına dair kararı’ ile okul civarında gezen ve öğrencilerimizi rahatsız eden, eğitimin aksamasına sebep olan şahıslara 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32. Maddesi ve diğer hükümler gereği yasal işlem yapılmasına karar alınmıştır.
Bu sebeple Kütahya Valiliğimizin bu kararı ile okul idarecilerimiz, öğrencilerimiz, öğrenci velilerimiz de güvenlik güçlerimize gerektiğinde ihbarlar yaparak okullarımızda huzurlu ve güvenli bir eğitimin devamına katkı sağlamalarını istiyoruz.Eğitim-öğretim dönemi içerisinde öğrencilerin suça sürüklenmelerinin önlenmesi, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklara karşı korunması, yasa dışı örgütsel ve ideolojik faaliyetlerin etkilerinden uzak tutulması amacıyla ilgili birimlerimizce gerekli tüm çalışmalar sürdürülecektir. Okulların yakın çevresinde bulunan internet kafeler, elektronik oyun salonları başta olmak üzere umuma açık yerler ve parklara yönelik denetimler artırılarak, geleceğimizin teminatı ve toplumun temeli çocuklarımıza güvenli bir eğitim - öğretim ortamı sağlamaya çalışacağız.2015 - 2016 Eğitim Öğretim Yılının tekrar bütün öğrenci, öğrenci velisi, öğretmen ve okul idarecilerimize hayırlı uğurlu olsun.” (Tİ-EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Kaymakam Numan Hatipoğlu: Okul Önleri Artık Daha Güvenli Olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaymakam Numan Hatipoğlu: Okul Önleri Artık Daha Güvenli Olacak haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:17
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:02
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı