BİTLİS HABERLERİ

Kaymakam Kılıç’tan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

IHA
29.09.2015 - 13:10Son Güncelleme :

MUTKİ KAYMAKAMI MEHMET KILIÇ 2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI

IHA

Bitlis’in Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç, 2015-2016 eğitim öğretim yılı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
Kaymakam Kılıç, mesajında hem öğretmenlere hem öğrencilere hem de velilere seslenerek, uzun bir tatilin ardından 2015-2016 eğitim öğretim yılına huzur ve güven içinde girmenin mutluluğu içinde olduğunu ifade etti. Kılıç, “Eğitim, hepimizin bildiği gibi toplumların geleceğinin güvencesi, teknolojik yarışın hızla devam ettiği dünyamızda gelişmeyi, refahı, aydınlık yarınları ve çağdaşlaşmayı sağlayacak en gerekli ve etkin araçtır. Gelişmişlik seviyeleri en üst düzeyde olan toplumların bile hızla değişen ve gelişen günümüz şartlarına ayak uydurabilmeleri ancak eğitim öğretim seviyesinin ve kalitesinin iyileştirilmesiyle mümkündür. Bu nedenle başta tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, eğitime gönül vermiş tüm kesimleri bu gerçek ve beklentilere uygun hedefler etrafında buluşturmak büyük önem taşımaktadır. Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak hatta aşmak hedefi doğrultusunda yavrularımızı eğiten, öğreten, bilgiyle donatan ve yarınlara hazırlayan değerli öğretmenlerimize de büyük ve önemli görevler düşmektedir. Dürüstlük, eşitlik, sevgi, hoşgörü gibi temel ve evrensel değerlerin yanı sıra Atatürk ilke ve inkılaplarını esas alan, öğrencilerimizin gelişmesine, yetişmesine ortam hazırlayan, başarının takım çalışmasıyla yakalanacağına inanan, sosyal ve kültürel faaliyetlere önem veren, özel yetenekleri öne çıkaran, değişimin ve gelişimin önemine inanan bir anlayışın, geleceğin teminatı olan yavrularımızın daha güzel ve bilinçli birer fert olarak yetiştirilmesine imkân sağlayacağı da unutulmamalıdır” dedi.
Kılıç; öğretmenlere, öğrencilere ve velilere seslenerek, “Eğitimin baş mimarları ve temel taşı sizlersiniz. Yarınlarımızın teminatı sevgili yavrularımız sizlerin ellerinizde şekillenecektir. Bilgi çağına damgasını vuracak beyinlere sizler yön vereceksiniz. Çocuklarımızı, gençlerimizi en büyük kazancımız olan cumhuriyetimizi daima ileriye taşıyacak güçte ve nitelikte yetiştiriniz. Görevinizle ilgili her türlü ihtiyaç ve beklentilerinizin karşılanması konusunda her zaman yanınızda olacağımızı ve imkânlarımız ölçüsünde sizlere destek olacağımızı biliniz. Sevgili öğrenciler, biliyoruz ki bugünler sizin mutlu olduğunuz ve yeni şeyler öğrenmenin heyecanını yaşadığınız günlerdir. Şu anda okullarınıza, öğretmenlerinize, arkadaşlarınıza yeniden kavuşmanın, okula yeni başlamanın sevincini yaşıyorsunuz. Bilim ve teknolojinin eğitime kazandırdığı yeni bilgileri, dağarcıklarınıza doldurmaya çalışacak ve bu suretle iyi bir eğitim almış olacaksınız. Bizim tüm çalışmalarımız ve çabamız sizlere daha iyi imkanlar sunarak eğitiminizi tamamlatmak ve bu suretle iyi bir gelecek hazırlamak içindir. Sizlerden tek istediğimiz ailelerinizin, öğretmenlerinizin ve devletimizin beklentilerini boşa çıkarmayacak şekilde çalışarak, başarılı olmanız ve geleceğimizin güvencesi, yararlı birer fert olarak toplumdaki yerinizi almanızdır. Bu konuda sizlere çok güveniyor ve çok seviyoruz. Değerli veliler, eğitim ve öğretimin vazgeçilmez unsurlarından biri de sizlersiniz. Çocuklarınızı okula göndererek veya birtakım ihtiyaçlarını karşılayarak velilik görevinin yerine getirmiş sayılacağını asla düşünmeyiniz. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgileniniz, iyi ve kaliteli bir eğitim öğretim için sizlerin de eğitime katılmanız gerektiğini unutmayınız. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyor, İlköğretim Haftası’nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Kaymakam Kılıç’tan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 13 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaymakam Kılıç’tan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   12:08
  • İkindi
   14:48
  • Akşam
   17:05
  • Yatsı
   18:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı