Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kaymakam çapa motoru kullanırken kaza yapıyordu

  Mikail PELİT/MALATYA, (DHA)
  08.12.2009 - 18:22 | Son Güncelleme: 08.12.2009 - 18:22

  MALATYA'nın Kale İlçesi Kaymakamı çiftçilere dağıtılan çapa motorunu tanıtım amaçlı sürünce az daha resmi bir araca çarpıyordu.

  Kale Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın aracılığı ile başlatılan proje kapsamında 40 çiftçiye çapa motoru vermek için Kaymakamlık binasında tören düzenledi. Kale Kaymakamlığı'nda düzenlenen törende, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın aracılığı ile başlatılan proje kapsamında 40 çiftçiye verilecek olan çapa motorlarının 18'ii teslim edildi. Kale Kaymakamı Osman Bilgin, “İlkel aletlerle yapılan tarım bugün daha modern bir şekilde yapılıyor. Çiftçilerimizin daha motorun üretim yapması için proje yaparak, ilk aşamada 18 çiftçimize çapa motoru verileceğiz. Kalan 22 çapa motorunu ise ikinci aşamada teslim edeceğiz” dedi.

  Kaymakam Bilgin, çiftçileri çapa motoru ile karayolu trafiğine çıkmamaları konusunda uyarırken tanıtım amaçlı bindiği çapa motoruyla tehlike atlattı. Kaymakam Bilgin çapa motorunu kullandığı sırada bir anda kontrolü kaybedince park halinde duran resmi plakalı bir otomobile arkadan çarpmaktan son anda durabildi. Manevrayla dönmek isteyen Kaymakam Bilgin vitesi yanlış atınca çapa motoru park halindeki aracın sol köşesine çarptı. Bu küçük kazadan sonra çiftçilere çapa motorları teslim edildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı