ZONGULDAK HABERLERİ

Kaymakam Çağlar: "Genelge Dışına Çıkamıyoruz"

IHA
29.09.2015 - 15:32Son Güncelleme :

ALAPLI İLÇESİNDE, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILAN ÖĞRENCİ TAŞIMA İHALESİNDE ALAPLI KAYMAKAMI ALTUĞ ÇAĞLAR, "BİZE GELEN GENELGE DIŞINDA BİR ŞEY YAPAMIYORUZ" DİYE KONUŞTU.

IHA

Alaplı ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan öğrenci taşıma ihalesinde Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, "Bize gelen genelge dışında bir şey yapamıyoruz" diye konuştu.
Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, taşımacılık ihalesi ile ilgili açıklamada bulundu. Genelge dışına çıkamadıklarını ifade eden Çağlar, şöyle devam etti:
"Bu sene tam ihaleye çıkacağı iki gün önce elimize gelen genelgede yüzde yirmi kar payı koyamazsınız şeklinde ifade kullanıldı. Bizde ihaleyi iptal etmek zorunda kaldık. Toplam yakın zamanda beş tane ihale yaptık. Ve yarın altıncı ihale yapacağız. Şu an bir tanede hattımızı satamadık. Toplam seksen altı tane hattımız var. Bayram öncesi taşıma yapan işi arkadaşlarla görüştüğümde haklılık payları var. Şöyle burada normalde tek bir şirket olduğundan yakıt fiyatları dünyada düşüyor olsa da, Türkiye’de kurlarla alakası düşüş olmuyor."
Alaplı Kaymakanı Altuğ Çağlar, "Bu arkadaşlara haklı olduklarını beyan ettiğimde, biz öğrencilerin taşıma mükellefiyetini düşünmek zorundayız. Zonguldak durumuna baktığımızda tüm ilçelerin hatları satılmış durumda. Devrek risk alarak yüzde on beş kar payı koymuş" dedi.
İhale ile ilgili soruları cevaplayan Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, "Yüzde 12’lik valilik tarafından bir yazı yayınlıyor. Tüm il ve ilçeler bu pozisyonda kullanıyor. Türkiye’de 15 tane belki fazla olabilir. Bu işi halledemeyen iller arasında Alaplı ilçesi de yerini aldı. Biz yarınki kısmet olur ihaleden sonuç elde edilebilir. Ama arkadaşlara ekstradan genelgeden üzerine koyma durumu şu an görüntü itibariyle açma söz konusu maalesef yoktur. Çözüm noktasında olan bu dört milyon taşıma ihalesi fiyatlarla alakalıdır. Bu noktada ciddi derecede sıkıldık. Mağdur taraf öğrenci, veli ve öğretmen ile taşıyıcılardır. Sorunun çözümü noktasında bize gelen genelge dışında biz bir şey yapamıyoruz" diye konuştu

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Kaymakam Çağlar: "Genelge Dışına Çıkamıyoruz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaymakam Çağlar: "Genelge Dışına Çıkamıyoruz" haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:07
  • Öğle
   12:48
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı