MALATYA HABERLERİ

Kaymakam Ali Edip Budan, Ali Selvi’yi Ziyaret Etti

IHA
26.10.2015 - 16:58Son Güncelleme :

AFŞİN KAYMAKAMI ALİ EDİP BUDAN, MALATYA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ ALİ SELVİ'Yİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Kahramanmaraş Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi’yi ziyaret etti.
Aslen Battalgazi ilçesi, Kuluşağı Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan ve ailesi Malatya’da ikamet eden Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, kendilerine ait 40 dekar tarım arazisinde yetiştiricilik yapmak için Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi’den bilgi aldı. Malatya’nın tarım ve hayvancılığının gelişmelerini dışarından takip ettiklerini söyleyen Budan, "Son yıllarda gözlemlediğimiz kadarıyla Malatya üretim anlamında çok yol kat etti. Bende kendim ve aileme ait olan arazide üretim yapmak için İl Müdürümüzle istişarelerde bulunmak üzere kendilerini ziyaret ettim. Her üreticimize yardımcı oldukları gibi bana da her konuda yardımcı olacaklarını söylediler. Amacımız üretim yaparak gerek aile ve gerekse ülke ekonomisine katkı sağlamaktır" dedi.
İl Müdürü Ali Selvi ise, "Bizleri ziyaret ederek arazilerinde yetiştirmek istedikleri ürünler hakkında bilgi almak istediklerini söylediler. Kaymakam Bey’in tarımın içerisinden gelen biri olduğunu biliyoruz. Besilik hayvan yetiştiriciliği yapmak için de müracaatlarının olduğunu belirttiler. Kurum olarak herkese kapımız açık ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazırız" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Kaymakam Ali Edip Budan, Ali Selvi’yi Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaymakam Ali Edip Budan, Ali Selvi’yi Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı