Gündem Haberleri

  Kayısıya bir milyon kartpostallı tanıtım

  A.A.
  08.02.2006 - 15:45 | Son Güncelleme:

  Kayısının insan sağlığına yararlarını tanıtıcı nitelikte bir milyon kartpostal bastırılarak Türkiye ve dünyada satışa sunulacağı bildirildi.

  Malatya Ziraat Odası Başkanı Enver Budan ve ilçe ziraat odaları başkanları Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz'ü ziyaret etti.
  Ziyarette konuşan Daşöz, kayısıyı tanıtıcı nitelikte faaliyetlere başladıklarını, kartpostal projesinin bunun bir parçası olduğunu kaydetti.
  Kayısı kartpostallarının Türkiye ve dünya çapında birçok kurum ve kuruluşa gönderileceğini belirten Daşöz, şunları söyledi:
  “En az bir milyon kayısı karpostalını Türkiye ve dünyadaki birçok adrese göndermeyi planlıyoruz. Kartpostalda Türkçe ve İngilizce olarak kayısının faydaları yazılacak. Kartpostalların satışından elde edilen gelirle Malatya'da bir okul yaptırılacak.”

  -“TANITIM YETERSİZ”-

  Daşöz, Malatya ile özleşleşmiş olan kayısının insan sağlığına faydaları konusunda gerek Türkiye'de, gerekse de dünyada fazla bilginin bulunmadığını ifade etti.
  Kartpostal projesinin bu eksikliği gidermek için gündeme geldiğini dile getiren Daşöz, şöyle dedi:
  “Sabahları kahvaltıda kayısı yenmiyorsa, bu kayısının insan sağlığına faydalarının bilinmemesinden kaynaklanıyor. Kayısının tanıtımı yetersiz. Kayısının sağlığa faydalarını uluslararası platformda kayda bağlamak gerekiyor. Bunun için kentteki üreticiler, ihracatçılar, birlikler ve vakıflarla ortak bir anlayış içinde olmamız gerekiyor. Kartpostal projesindeki amacımız bu.”
  Ziraat Odası Başkanı Enver Budan ise, kayısının Malatya'da çiftçilerin en büyük gelir kaynağı olduğuna işaret ederek, kentte kayısıyı geliştirici yönde faaliyetlerin yapılacak olmasının sevindirici olduğunu ifade etti
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı