Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Kayıp trilyon’ davasının son hükümlüsü de cezaevinde

  Mehmet Kayhan YILDIZ/KONYA, (DHA)
  22 Ekim 2008 - 15:27Son Güncelleme : 22 Ekim 2008 - 15:27

  KAPATILAN Refah Partisi’nin Konya Muhasip Üyesi 73 yaşındaki Halil İbrahim Dağ, ‘kayıp trilyon’ davası nedeniyle verilen 1 yıllık hapis cezasını çekmek üzere Konya E tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Geçen Perşembe günü evinde yakalanarak cezaevine konulan Halil İbrahim Dağ’ın, yaklaşık 5 yıldır bulunamadığı için infazının gerçekleştirilemediği bildirildi.

  Ankara 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nin Türk Ceza Kanunu’nun ‘özel belgede sahtecilik’ hükmünü içeren 345’inci maddesi uyarınca yargılanan ve ceza alan Dağ’ın, kayıp trilyon davası sonuçlandıktan 5 yıl sonra infazı gerçekleştirilen son kişi olduğu belirtildi. Halil İbrahim Dağ, İnfaz Yasası’na göre 5 ay 18 gün cezaevinde kalacak.

  Kapılan Refah Partisi’nin Genel Başkanı ve Milli Görüş’ün Lideri Necmettin Erbakan’nın avukatı olan SP Konya İl Başkanı Veli Tolu, Konya’da binlerce insanın, hapse giren Halil İbrahim Dağ’ı tanıdığını belirterek, “Kendisi zenginle fakir arasında, varlıklı ile yoksul arasında bir köprü idi. Sadece siyasi olarak değil, hayır işleri için de vakit harcardı. Hiç bir suçu günahı olmadığı halde böyle bir olayla karşılaşması kendisi ile birlikte yakın akrabaları ve birlerce garibanı üzdü” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı