Gündem Haberleri

  Kayıp şarkıcının 12 gün sonra cesedi bulundu

  Suat SÖĞÜT- Saffet YENİGÜN /FİNİKE- KEMER (DHA)
  25.07.2007 - 17:49 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'nın Finike İlçesi'ndeki gazinolarda sahneye çıkan ve kendisinden 12 gündür haber alınamayan şarkıcı Metin Aydın'ın cesedi bulundu. Güvenlik güçleri Metin Aydın'ın öldürülmesiyle ilgil bir garson gözaltına aldı.

  Bursa'da oturan Erdal Aydın, ‘Memoş' takma adını kullanan ve 13 Temmuz'dan bu yana ortada görünmeyen ağabeyi Metin Aydın ile bağlantı kuramayınca Antalya'ya gelerek güvenlik güçlerine kayıp başvurusu yaptı. 16 Temmuz'dan itibaren aranan Metin Aydın'ın cesedi, Antalya- Finike arasındaki D-400 Karayolu'nun Olimpos-Çıralı yol ayrımında, yol yakınlarındaki çalılıkların arasında bulundu.

  Aydın'ın nasıl öldürüldüğüne ilişkin açıklama yapılmazken ceset Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Cinayeti soruşturan ekipler Finike'deki bir lokantada garson olarak çalışan ve Metin Aydın'ın kaybolduğu tarihlerde ilçeyi terk eden A.K. adlı kişiyi gözaltına aldı. A.K.'nin sorgusuna başlandı.

  BAŞI TAŞLA EZİLMİŞ

  Cesedi bulunan şarkıcı ‘Metoş'un, başına taşla vurularak öldürüldüğü belirlendi. Olayla ilgili gözaltına alınan, Kemer- Kumluca arasındaki bir barda bodyguard olarak görev yaptığı ifade edilen Ayhan Kılıç'ın, suçunu itiraf ettiği kaydedildi.

  ‘Metoş', geçen yılın Haziran ayında da kimliği belirsiz 3 kişinin saldırısına uğramış, beyzbol sopasıyla dövülmüştü. Vücudunun her yanında çürükler ve ezikler bulunan Metoş, uzun süre hastanede tedavi görmüş, Finikeliler saldırıya tepki göstermişti.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı