Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kayıp kuşağın öyküsü

  Hürriyet Haber
  29.05.2008 - 15:03 | Son Güncelleme:

  Devrim hayaliyle yola çıkıp, bir darbeyle yok edilen 1978 kuşağının, yani hayallerinin bedelini yaşamlarıyla ödeyen bir gençliğin öyküsü Tuzağa Düşen Masumiyet adlı kitaba konu oldu. Halim Bahadır, kitabında 78 kuşağının izlerini sürerken 12 Eylül rejiminin açtığı büyük yıkıma da ışık tutuyor.

  Bahadır'ın romanının en etkileyici yanı gerçek yaşam öykülerinin izleğini sürüyor olması. Roman, kendilerini bekleyen kurt kapanından habersiz; bağımsızlık, eşitlik ve adalet düşleriyle yola çıkan 78 kuşağına farklı bir bakış açısı getiriyor.

  Devrim hayaliyle yola çıkan 78 kuşağının mensupları nasıl insanlardı, başlarına neler geldi,  darbeden sonra nasıl bir hayat kurmak zorunda kaldılar. Darbecilein deyimiyle gerçekten terörist ve hain miydiler yoksa iyi niyetli, okuyan, sorgulayan, karşıt görüşlü bile olsa bir yaralıya seve seve kan verebilecek kadar inançlı ve romantik miydiler..

  Halim Bahadır romanında tüm bu sorulara yanıtlar da arıyor. Tuzağa Düşen Masumiyet, Say Yayınları tarafından okura sunuluyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı