Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kayıp anne ve 4 çocuğundan 1 aydır haber yok

  Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA)-
  11 Eylül 2012 - 13:07Son Güncelleme : 11 Eylül 2012 - 13:07

  DİYARBAKIR’ın Bismil İlçesi’nde oturan ve 1 ay önce 4 çocuğu ile ortadan kaybolan Gevher Atlı ve çocuklarından haber alamayan yakınları, yaşamlarından endişe etmeye başladı.

  Gevher Atlı’nın kardeşi Bekir Çeker, ablası ve 4 yeğeninin bulunması için çalmadık kapı bırakmadıklarını ancak, bu konuda başta savcılık olmak üzere yetkililerin duyarsız kaldığını iddia etti.

  Bismil İlçesi Akpınar Mahallesi’nde seyar satıcılık yapan eşi İrfan Atlı ve 4 çocuğu ile birlikte yaşayan ve 1 aydır 4 çocuğu ile kayıplara karışan 35 yaşındaki Gevher Atlı’dan haber alamayan yakınları, yaşamlarından endişe etmeye başladı. Oturdukları evden 9 Ağustos’ta çocukları Bariya (16), Rozerin (14), Doğan (12) ve Umut (7) ile bir taksi ile ayrıldıkları ve evde bulunan fotoğraf albümünden kendisi ile çocuklarına ait fotoğraflarıda yanına alarak kayıplara karışan anne Gevher Atlı’dan haber alamayan yakınları, yaşamlarından endişe ettiklerini belirti. Gevher Atlı’nın kardeşi Bekir Çeker, ablasının eşi ile zaman zaman sorunlar yaşadığını ancak, ortadan kaybolmasını gerektiren sorunlar olmadığını belirterek, çalmadık kapı bırakmadıklarını ancak bu konuda yetkililerin duyarsız kaldığını öne sürdü. Abla ve 4 yeğeninin yaşamından endişe ettiğini belirten Bekir Çeker, şöyle dedi:

  "Ablamı evden ayrılıp taksiye binerken gören 3 çocuk var. İfadelerine başvurmaları için savcılığa götürdüm. Ancak, savcılık bırakın ifade almayı bizimle bir kez bile görüşmedi. Bölgede mobese ve güvenlik kamera görüntüleri bulunmaktadır. Bunların incelenmesi ile en azınrdan taksinin plakalı belirlenebilir. Çalmadık kapı bırakmadık ama yetkililerin duyarsızlığı yüzünden bir sonuç alamadık. Ablam ve yegenlerimin hayatlarından endişe ediyoruz. Bu konuda hem yetkililerin hemde duyarlı vatandaşların yardımını bekliyorum."


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı