"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kayınvalidem bizi ayırmak için müthiş bir plan yapmış

Merhabalar; Güzin ablamızı kaybettiğimiz için çok üzgünüm, Allah size sabırlar versin.

Ben üniversite mezunu bir bayanım. Çok severek evlendiğim bir kocam vardı. Birisi 14 diğeri 6.5 yaşında bir oğlum ve bir kızım var. Fakat kayınvalidem baştan beri beni istemiyordu. Biz buna rağmen evlendik.

Daha sonra kayınvalidem kocamla birlikte bir yere gitti. Döndüklerinde kayınvalidem bana hiç çekinmeden kocamın gittikleri yerde bir kadınla beraber olduğunu; onlar birlikteyken kendisinin de onları gizlice izlediğini söyledi.

Ben de bu sinirle kocamla kavga ettim. Kavgaların ardı arkası kesilmiyordu ve biz de bütün bunların sonunda boşandık.

Aradan 1 yıl geçti ve kocam bana gelip tekrar benimle evlenmek istediğini söyledi. Yaşadıklarımızı gururuma yediremediğimi söyledim.

O zaman kocam da bana her şeyi itiraf etti. O gittikleri yerde kayınvalidem zorla kocamı bir odaya götürmüş, daha sonra hemen oradan uzaklaşmış. Sonra içeri bir kadın girmiş ve olanlar olmuş.

Tekrar birlikte olmayı isterim ama söylediğim gibi hem gururuma yediremiyorum hem de kayınvalidemin tekrar yuvamı yıkmasından korkuyorum; ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin, çünkü bu aralar desteğe ihtiyacım var. Kayınvalidemin görüştüğümüzden haberi yok. İnsan bari torunlarına acır...

RUMUZ: DERTLİYİM


Sevgili kızım, eğer kocanın anlattıkları doğruysa, kayınvaliden gerçekten inanılmaz düzeyde hasta ruhlu bir kadınmış... Sizi ayırabilmek için böyle bir plan yapması onun ruhsal açıdan normal olmadığını gösterir. Yine ucuz kurtulmuşsun; ya sana iftira atsaydı, aynı şeyi sana uygulasaydı. Belki cinayet çıkardı.

Eşini seviyorsan, iki çocuğun da olduğuna göre, elbette ona dönmeyi düşünmelisin. Ama önce eşine kayınvalidenle asla görüşmek istemediğini, ondan uzak durmak istediğini ve ancak bu şartlarda barışabileceğinizi söyle.

Gerçekten de onunla görüşme, mümkünse eşinin de kayınvalidenle bir araya gelmesine fırsat verme. Çünkü aynı şeyi yapabilir.

Hatta eşine, ondan korktuğunu, sana da her an iftira atabileceğini hatırlat. Bakalım bütün bunlara rağmen seninle tekrar evlenmek isteyecek mi? O zaman gerçekten seni sevdiğini, sana değer verdiğini ve pişman olduğunu anlayabilirsin.

Sayende doğum günümü binlerce kişi kutladı

Sevgili ablacığım, yazımı yayınladığın ve beni bu kadar mutlu ettiğin için sana çok teşekkür ederim. İnanır mısın, bu yaşıma kadar doğum günümü bir kişi bile kutlamamışken, bu yıl binlerce kişinin doğum günümü kutlaması mutluluktan havalara uçmamı sağladı. Herkes o kadar iyi ve güzel dilekler yolladı ki... Hayatımda ilk defa bu kadar mutlu oldum. Ablacığım doğum günümü kutlayan büyüklerime, teyzelerime, ablalarıma, ağabeylerime, kardeşlerime çok çok teşekkür ediyorum. Onlar da hayatları boyunca her zaman mutlu olsunlar ve umutlu yaşasınlar.

Beni bu kadar çok mutlu eden size ve okurlarınıza çok teşekkür ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun. Artık rumuzum solan gül değil, sayenizde gonca gül oldu. Buradan herkesi öpüyorum. Mutlu olun ve mutlu kalın hayatta...

RUMUZ: GONCA GÜL


Ben de çok mutlu oldum Gonca Gül. Eksik olmasınlar, köşemin okur sayısı oldukça yüksek ve bu tür konularda en az benim kadar duyarlı davranıyorlar. Onlara güvenim sonsuz... Doğum gününü binlerce mesajla kutladıkları için ben de onlara sonsuz teşekkürlerimi yolluyorum.

Sevdiğim bir mafya babasının oğlu

Güzin abla, ben 28 yaşında, kariyer yapmış ve işimde yükselmekte olan bir kadınım. Bu yaşıma kadar hayatı dilediğim gibi yaşadım ve ailemden hep destek gördüm. Mutlu bir yaşamım vardı. Bir sene önce tanıdığım biriyle de çok mutlu bir ilişki yaşıyordum. Ailem, dostlarım bu ilişkiden haberdardı ve onaylıyorlardı.

Evliliği düşünüyorduk. Kendisini bana işletmeci olarak tanıtmıştı. Meğerse ünlü bir mafya babasının oğluymuş. Bunu tesadüfen kardeşinden öğrendim. Şimdi ondan ayrıyım. Ama onu çok özlüyor ve hálá çok seviyorum. Onunla bu konu hakkında da hiç konuşamadım. Şu anda telefonlarına çıkmıyorum. Aileme de neden bitirdiğimi anlatamıyorum.

O geceleri kapıma geliyor, iş çıkışlarında beni bekliyor, ama ben onu dinlemiyorum. Ne yapmalıyım?

RUMUZ: ŞAŞKIN AŞIK


Durumun elbette ki çok ilginç, çok da kritik... Ancak kafamı kurcalayan bir şey var; bu gencin mafya babasının oğlu olduğunu nereden çıkardın? Bana öyle geliyor ki, bunu sana söyleyen ya ilişkinizi kıskanmış ya abartmış ya da size çocukça bir şaka yapmış.

Eğer bu genç adam dediğin gibi biri olsaydı, seni asla bırakmaz, peşine adamlarını koyup, seni kaçırmaya, en azından beraberliğinizin devamı için zorlamaya kalkışırdı. Sen gerçek bir mafya babasının oğluna "hayır" denebileceğini mi düşünüyorsun?

Bence onu karşına alıp bu duyduklarını anlatmalısın. Babasının ve kendisinin işini öğrenmeli, bunları araştırmalı, ondan sonra bu tür korkulara kendini kaptırmalısın. Ben olaya pek inanmadım kızım, ne yalan söyleyeyim? Memleketimizi mafyalar mı istila etti yoksa?
X