« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaygısızlar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR


Dün akşamki oyunun iki tarafa ayrılmış oyuncularına bakıyorum. İki tarafın da lig için kaygısı yok. Biri toparlanmış 2.Lig'de. Biri kupayı kazanmış, ligde hesabı yok. Ben hep böyle maçları gazı kaçmış gazoza benzetirim. Ne oynayan keyif alır, ne de tribünde oturan insan. Böyle de bir gece geçirdik.

Beşiktaş tarafına bakıp, bir şeyler söylemek istiyorum. Beşiktaş şu son haftaları ligi kaybetmiş bir takım olarak oynuyor. Ama kazanacağı tek şey var. O da genç oyuncular. Şöyle bir albenisi kimin var, diye bakıyorum. Hepsinde var. Ama şu an için Beşiktaş yeni sezonu bu gençleri kullanıp, iş yaparım diye düşünmemeli. O futbola romantik bakmak olur. Hatta fantazi olarak kabul ederim. Ama Beşiktaş'ın kulübesinde seneye hem genç, hem çok istekli, hem de yetenekleri ileriki sezonlarda yukarı çekilecek oyuncular var. Bu Beşiktaş adına sevindirici. Demekki kadro daha süslü olacak. Amokachi'nin bu takımın ileri giderken de, gol yerine varırken de büyük bir silahı olduğunu hep söylüyorum. Bundan da vazgeçmem. Amokachi ile eşleşecek, onun dilinden anlayan bir ileri oyuncu bulunabilirse, Beşiktaş hücumda sıkıntı çekmez. Sıkıntısı olan yerler belli. Bir daha da dile getirmeyi istemiyorum. Oralara da iyi monteler olursa, Beşiktaş'ın bu sene çektiği lig sıkıntısı seneye taşınmaz.

Maçın hakemi hakemlik için kolay bir maç yönetti. Art niyet yok, itiraz yok, tribün tepkisi yok. Ama öttüremediği bir penaltı düdüğü var. Fevzi'nin rakibine direk yaptığı bir penaltı var. Tabii ki hediyesi olarak da bir kırmızısı. Böyle kolay bir maçta bu düdüğü üfleyemeyip, kartı da gösteremiyorsan, zor bir maçta ne yapacaksın.Bunları da Beğenebilirsiniz