ELAZIĞ HABERLERİ

Kayed Kanser Hizmet Birimi Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

IHA
20.09.2015 - 10:51Son Güncelleme :

KAYED TARAFINDAN KANSER HİZMET BİRİMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

IHA

Kan Arıyorum Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (KAYED), tarafından Kanser Hizmet Birimi’nin kuruluşu için bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Kan Arıyorum Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nde gerçekleşen toplantıya KAYED Başkanı Murat Özekinci, Kanser Hizmetleri Birimi sorumlusu Erdal Çetinkaya ve KAYED yönetim kurulu üyeleri katıldı. KAYED’in kuruluşundan bugüne kadar birçok çalışmaya, hizmete ve projeye imza attığını belirten KAYED Başkanı Murat Özekinci, “Bugün de Kanser Hizmet Birimi’nin kuruluşu için bilgilendirme toplantısı hazırladık. KAYED şimdiye kadar gerek kan hizmetleri birimi olarak, gerekse sosyal projeler birimi olarak ve aynı şekilde gönüllü kazanım birimi, eğitim hizmetleri birimiyle birçok çalışmamızı başardık. Bundan sonraki süreçte amacımız sağlık sektöründen hastaların daha iyi hizmet alabileceği farklı bir alanda çalışma yapalım istedik. Bu vesileyle bizler Kanser Hizmet Birimi’ni faaliyete soktuk. Kanser Hizmet Birimi’nin çalışmalarını Erdal Çetinkaya kardeşimiz yürütecek. Kanser Hizmetleriyle ilgili gerekli bilgileri, yapacağımız çalışmaları, neler yapacağız önümüzdeki kurallarımız nelerdir. Çalışmalarımız neler olacak. Erdal beyin öncülüğünde yapacağız” dedi.
"DERNEK ÇALIŞMALARIMIZDA TAMAMEN GÖNÜLLÜLÜK ESAS"
Yapılacak hizmetler konusunda bilgi veren Kanser Hizmetleri Birimi sorumlusu Erdal Çetinkaya “İlimizde kanser hastalarına yardımcı olmak amacıyla, tedavi gören veya hastalığı yaşayan vatandaşlarımıza her türlü psikolojik, ulaşım, barınma gibi ihtiyaç durumlarında yardımcı olmak için çalışmaktayız. Bu amaçla ilimizdeki gerek sağlık, gerekse idari kurumlarla irtibat halinde olup hastalık sürecinin iyileştirilmesi için çalışmalar yapmaktır. İlimizdeki hasta sayısı ve ilimizde tedavi gören hasta sayısı tespit etmek. Hastalık öncesi ve hastalık sonrası her türlü bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunarak, bu faaliyetler çerçevesinde konferans, eğitim, seminer gibi organizasyonlar yapmak. Hastalık öncesi, kanser taramalarının artması için öncülük etmektir. Dernek çalışmalarımızda tamamen gönüllülük esasına göre hareket edip, temel amacımız ilimizde daha kaliteli sağlık hizmetinin sunumuna katkıda bulunmak olacaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Kayed Kanser Hizmet Birimi Bilgilendirme Toplantısı Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Eylül 2015 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayed Kanser Hizmet Birimi Bilgilendirme Toplantısı Yaptı haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  14:55
 • Akşam
  17:10
 • Yatsı
  18:43
Sayfa Başı