Ege Haberleri

  Kaydını rektör yaptı

  Hürriyet Haber
  07.09.2013 - 02:01 | Son Güncelleme:

  EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni birinci sırada kazanan Ufuk Vardar'ın kaydını Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz yaptı.

  Her gün yardımcıları Prof. Dr. Yeşim Kirazlı ve Prof. Dr. Atilla Silkü ile kayıtlardaki düzeni kontrol eden Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Ege Üniversitesi'ni birinci sırada kazanan Türkiye 136'ncısı Ufuk Vardar'ın Ege Tıp'a kaydını da kendisi yaptı.

  Ufuk Vardar'ın ağabeyi Varan Umut Vardar da aynı fakülteden bu sene mezun oldu.

  Vardar kardeşlerin anneleri Doç. Dr. Rukiye Vardar da Ege Tıp'ın gastroentoloji anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

  Her gün 2 bine yakın öğrencinin kayıt işlemlerinin yapıldığını, uzun kuyrukların hızlı bir şekilde eritilerek her öğrencinin kayıt işleminin bir dakikada tamamlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, kayıtların yapıldığı kütüphane binasının karşısında çocuklarını bekleyen velileri de üniversite hakkında bilgilendirerek onların isteklerini soruyor. Velilere çocuklarını Ege Üniversitesi'ne teslim ettikleri için teşekkür eden Prof. Dr. Yılmaz onlara, “Çocuklarınızı aldıkları eğitime göre 4 ya da 6 yıl sonra bilgili, donanımlı, vatana millete faydalı fertler olarak teslim edeceğiz. Gözünüz geride kalmasın” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı