ANTALYA HABERLERİ

Kaybolmaya Yüz Tutmuş Değerler Gün Yüzüne Çıkarıyor

IHA
02 Ekim 2015 - 17:31Son Güncelleme : 02 Ekim 2015 - 17:32

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ YÖRESEL ÜRÜNLERİN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

IHA

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde şu ana kadar gizli kalmış yerel ve kültürel ürünleri ortaya çıkarmak için başlattığı proje çalışmaları Manavgat ilçesi’nde devam etti.
Antalya’nın unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerini yeniden kültürel hayata ve ekonomiye kazandırmak için başlatılan proje kapsamında ilçelerde yapılan toplantılar aralıksız sürüyor. Büyükşehir Belediyesi uzmanları, ilçe temsilcileri ve muhtarların katıldığı toplantı Managat’ta yapıldı. Manavgat Şoförler Odası Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya mahalle muhtarlarının yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş katıldı. Toplantıda Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’ndan proje uzmanı Hafize İlhan Özkan, muhtarlara yapılacak çalışmayla ilgili bilgi verdi.
Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nın başlattığı, Batı Antalya Kalkınma Ajansı (BAKA) ön araştırma desteği sunduğu projeye Antalya Ticaret Borsası, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Antalya İl Orman Müdürlüğü Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM), Antalya Orkidelerini ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Derneği de (ANTOK) destek veriyor.
Projenin ilk adımında, Antalya’nın tamamını kapsayan coğrafyada gizli kalmış veya yeterli tanıtımı yapılamamış yerel ve kültürel zenginlikler, ilçe koordinatörleri ve muhtarların aracılığıyla tespit edilecek. Tespiti yapılan ürünleri incelemeye alınarak, uygun görülmesi halinde iç piyasaya da tanıtımı yapılacak, aynı zamanda da kazanılan zenginlik Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla Birleşmiş Milletler eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) oluru alınarak dünya piyasasına girişi sağlanacak. Ayrıca bölgelere has ürünlerin marka haline getirilip konum tespit yöntemiyle iç ve dış piyasaya sürülmesi hedefleniyor

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kaybolmaya Yüz Tutmuş Değerler Gün Yüzüne Çıkarıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 17 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaybolmaya Yüz Tutmuş Değerler Gün Yüzüne Çıkarıyor haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:29
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:54
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı