Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kaybolan Malezya uçağı yolcularının hesaplarından para çekildiği iddiası

  AA
  15 Ağustos 2014 - 05:56Son Güncelleme : 15 Ağustos 2014 - 09:45

  Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile 8 Mart Cumartesi günü kaybolan ve tüm aramalara rağmen izine rastlanamayan Malezya uçağında bulunan dört yolcunun banka hesaplarından para çekildiği ileri sürüldü.

  Avustralya basınında yer alan haberlere göre, Malezya polis yetkilileri, MH-370 sefer sayılı uçakta bulunan dört yolcunun hesaplarından 18 Temmuz'da, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'daki bir bankanın ATM'sinden para çekildiğinin tespit edildiğini belirtti.

  Kayıp yolcuların hesaplarından çekilen paranın 111 bin Malezya ringiti (37 bin 467 Avustralya doları) olduğunu açıklayan Kuala Lumpur polis yetkilisi Izany Abdul Ghany, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini, çekilen paralarla ilgili içeriden bir destek olup olmadığının incelendiğini kaydetti.

  Ghany, şüphelileri belirlemek için bankanın güvenlik kamerası görüntülerini incelediklerini bildirdi.

  Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile kaybolan Malezya uçağı, 8 Mart Cumartesi gününden bu yana tüm aramalara rağmen bulunamadı. Uçağı arama çalışmaları Güney Hint Okyanusu'nun Avustralya'nın güneybatısında kalan kısmında okyanus tabanında devam ediyor.

  Etiketler: malezya , uçak , kayıp uçak , MH370
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı