Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kaybettikçe kazandılar!

  Hürriyet Haber
  21.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 21.07.1999 - 00:01

  Şöhret onları ya kovulunca, ya da reddedilince yakalamış

  Engeller neden vardır? Bir gün bir şekilde karşımıza çıkıp bizi yolumuzdan alıkoymak için elbette! Büyük ya da küçük hiç farketmez. ‘‘Ünlü ya da ünsüz birinin mi karşısına çıksak acaba’’ diye de düşünmezler. Bu yüzden olsa gerek hem Türkiye'de, hem de dünyada sanat dünyasında zirveye tırmanan birçok isim de başlangıçta birçok engelle karşılaşmış.

  Woody Allen

  Akademi Ödülü sahibi yazar, film yapımcısı ve yönetmen Woody Allen New York Üniversitesi'nde öğrenciyken film yapımı dersinden başarısız olmuş. Üstelik aynı üniversitede İngilizce dersinden de kalmış.

  Marilyn Monroe

  Blue Book Mankenlik Ajansı'nın sahibi Emmeline Snively 1944 yılında Norma Jean Baker'a, herkesin bildiği isimle Marilyn Monroe'ya: ‘‘Ya git bir yerlerde sekreterlik yap ya da hemen evlen’’ demiş.

  Elvis Presley

  Menajer Jimmy Denny, 1954 yılında ilk performansından sonra Elvis Presley'i işten kovarken ona şunları söylemiş: ‘‘Hiçbir işe yaramazsın oğlum. Sen git, kamyon sürücülüğüne geri dön.’’

  Nükhet Duru

  Kandilli Kız Lisesi'nde orta son sınıfta okurken, durmadan şarkı söylediği için disipline gönderilmiş ve okuldan atılmış. O yıllarda eğitim hayatının sonunu hazırlayan müzik sayesinde adının hafızalara kazınacağını ne Nükhet Duru bilebilirdi, ne de disiplin kurulu!

  Merve İldeniz

  Onaltı yıl önce manken olmak için Gaye Sökmen Ajansa başvuruda bulunan İldeniz, o yıllarda ajansta çalışan sekreterin şu sözleriyle beyninden vurulmuşa döner: ‘‘Senden manken falan olmaz.’’ Bu aşağılama karşısında öfkelenen ve başka bir ajansa kaydolan İldeniz, yıllarca ülkemizin en ünlü mankenlerinden biri oldu.

  Demet Sağıroğlu

  Kayahan'ın vokalistliğini yaptığı yıllarda çok azarını işitmiş Sağıroğlu. Sahnede alkış alsa: ‘‘Bak yine akrabaların gelmiş’’, sesi biraz fazla çıksa: ‘‘Kapa sesini’’ dermiş. Demet'in fotoğraflarını çeken gazetecilere ise: ‘‘Neden o kızın resmini çekiyorsunuz’’ diye çıkışırmış. Sağıroğlu, kendi kanatlarıyla uçmak isteyip ayrıldığında ve ilk albümünü çıkardığında Kayahan onunla bir yıl konuşmamış.

  Beyaz

  Beyaz, Eskişehir Güzel Sanatlar Akademisi'nde Seramik, Heykel bölümünü bitirdikten sonra Genç Radyo'ya girmiş. O yıllarda İstanbul'a giden arkadaşları onu da çağırmışlar. Klas FM'de çalışmaya başlayan bugünün ünlü şovmeni kısa bir süre sonra kovuluvermiş.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı