Kaybettiği kedisine üzülmüş!

Birce BORA / LONDRA
10.09.2014 - 11:40 | Son Güncelleme:

Haziran ayında ikiz kızkardeşi ile birlikte İngiltere’nin Manchester kentindeki evinden kaçıp Suriye’ye giderek IŞİD’e katılan 16 yaşındaki Zahra Halane’nin Twitter’da “Kaybettiği kedisi” ile ilgili yaptığı duygusal paylaşım büyük ilgi çekti.

Suriye’de bir IŞİD militanı ile evlenen ve sık sık otomatik silahlar ve el bombaları ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını vahşi açıklamalar ile birlikte sosyal medyada paylaşan Halane bu kez “Kedisini kaybettiğini ve çok üzgün olduğunu” yazdı.

IŞİD’e katılmadan önce çok başarılı bir öğrenci olduğu ve doktor olmayı planladığı belirtilen Halane, şaşırtıcı Tweet’inde “Kedim Abu Hureyra ortadan kayboldu! İnşallah onunla cennete yeniden bir araya geleceğim. Kocam onu evden attı!” dedi.

Genç kızın “ağlayan yüz” ve “kalp” ikonlarını da kullandığı mesajı İngiltere’de "Suriye’ye kaçan bazı militanların özünde sadece kafası karışık çocuklar olduğu" yorumunun yapılmasına neden oldu.

Zahra Halane’nin kız kardeşi Salma ile Suriye’ye gittiğinin anlaşılmasının ardından, genç kızların anne babası İbrahim ve Khandra da bölgeye gidip bir süre kızlarını aramış ancak onları bulup eve getirmekte başarılı olamamıştı.

10 çocuğu olan Halane çiftinin 21 yaşındaki büyük oğulları Ahmed’in de Somali’de aşırı İslamcı El Şabab militanları ile birlikte savaştığına inanılıyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı