« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaybetmeyi hazmetmek, kazanmaktan zordur

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Rakibi maç sonrası tebrik ettim. Bu tür yenilgileri soğukkanlılıkla karşılayıp, rakibi tebrik etmek zordur. Kaybetmeyi hazmetmek, kazanmaktan zordur” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sağlam, 2-1 yenildikleri Sivasspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, sadece futbolun diliyle konuşmak istediğini, farklı konulara girmeyeceğini belirterek, gazetecilerden de hakemin yönetimi ve diğer konularla ilgili soru sormamalarını istedi.

“Kazanmamız gereken maçı kaybettik” diyen Ertuğrul Sağlam, Sivasspor'un oyunun belli bölümlerinde iyi kapandığını, kontratak futbola uygun oyuncularıyla etkili olmaya çalıştığını söyledi.

Daha önce de bu tür durumlarla karşı karşıya kaldığını anlatan Sağlam, şöyle devam etti:
“Aslında bu durumlara alışığız ve yadırganacak bir durum yok. Olayın bu bölümünü değerlendirdiğinizde işin içinden çıkamıyorsunuz ve Bursaspor'un ulaştığı saygınlığa zarar veriyorsunuz. Birilerinin eline malzeme veriyoruz. Rakibi maç sonrası tebrik ettim. Bu tür yenilgileri soğukkanlılıkla karşılayıp rakibi tebrik etmek zordur. Kaybetmeyi hazmetmek, kazanmaktan zordur. Sivasspor'u tebrik ediyor ve bundan sonraki haftalar için başarılar diliyorum. Biz de bu maçın olumsuz etkilerini üzerimizden atıp, Gençlerbirliği karşılaşmasını düşünmek zorundayız. Bunu yapmaktan başka bir şey elimizden gelmiyor. Verilenler ve verilmeyenleri ele aldığımızda işin içinden çıkamıyoruz.”
Sağlam, bir gazetecinin, “Bursaspor ligin ilk yarısında da Beşiktaş yenilgisi sonrası inişe geçmişti. Yine aynı şeyin yaşanmasından endişe duyuyor musunuz” şeklindeki sorusunu, “Hayır, düşünmüyorum. Mükemmel bir takım değiliz, her şeyi dört dörtlük yapan bir takım değiliz ama oyuncularımız bugün bile kötü oynarken maçı çevirebiliyordu az kalsın. Ama bu böyle gidecek diye bir şey yok” yanıtını verdi.

Bir başka gazetecinin, “Siz konuşmuyorsunuz, yönetim de konuşmuyor. Peki bu sorunları kim dile getirecek” sorusuna ise Sağlam, “Yönetimin konuşması gerek. Bu, yönetimin, taraftarın, camianın, medyanın 'Bursasporluyum' diyen herkesin işi” diye cevap verdi.

Bursaspor'un yeni transferi Sebastian Pinto ise yenilgi nedeniyle üzgün olduğunu söyledi.

İlk kez karşılarına çıktığı Bursaspor taraftarlarının maçın sonuna dek takıma destek verdiğini ifade eden Pinto, “Aslında ilk maçımda galibiyet yaşamak isterdim. Yenilgi nedeniyle üzgünüm” dedi.
Hakan Aslantaş ise yenilgide hakemin kötü yönetiminin de etkili olduğunu öne sürdü.

“Ben futbol yaşantım boyunca böyle bir maç yaşamadım” diyen Hakan, hakemin yönetimi hakkında fazla konuşmak istemediğini, yenilgi nedeniyle takım olarak üzgün olduklarını belirtti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz