« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaybedince para vermek içinden gelmiyor

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, D Spor'da dün akşam yayınlanan “Açık Açık” programında bir birinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Şenol Güneş ile yeni bir döneme giren Trabzonspor'da sular duruldu mu? Fatih Tekke devre arasında yuvaya dönecek mi? Sadri Şener Yattara'ya kırgın mı? Türkiye'de en çok hangi futbolcuyu takımında görmek istiyor? Teknik Direktör Samet Aybaba hakkında ne düşünüyor? Hangi futbolcularına teklif var? Kulübün borcu ne kadar? Hakemler ve Federasyon yönetimi hakkında ne düşünüyor?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İşte Sadri Şener'in gündeme damga vuracak açıklamaları:

 ÜZERİMİZDEN YÜK KALKTI

Şenol Güneş ile sözleşme imzaladıktan sonra rahatladık. Şenol hocayla ilk maçımızı (Ankaragücü) kazanmamız bizi ayrıca mutlu etti. Hedeflerimiz büyük. Tam yetkili olarak göreve getirdik. Gelir gelmez kadro dışı bıraktığımız Song'u kaptan yaptı.

ERIKSSON İLE ANLAŞMIŞTIK

Takımı çalıştıran her hoca Trabzonsporlu oluyor çalıştığı dönemde ama Şenol hoca hep Trabzonsporlu. Mukavelesi olmasaydı sezon başı gelecekti. Sonra arayışlarla Bross'u getirdik. Broos'un CW'sini incelerseniz bugünde alırsınız. Şampiyonluk yaşamış bir isim. Eriksson ile anlaştık ama çok uzak olduğu için gelmedi.

HUGO BROOS'UN AÇIKLAMALARI BENİ ÜZDÜ

Bross'un dediği gibi, biz işine karışmadık. Karışssaydım çift forvetle takımı oynatırdım ya da Alanzinho'yu hep oynatırdım ama hoca hep 5 dakika oynattı. Trabzonda'ki ezan sesini rahatsız edici bulmasını yadırgadım. O çok tartışılan açıklamaları Belçika'da yapmış. Bize yapmadım demişti. Tecrübesine ve yaşına yakıştıramadım.

TRABZON ÜÇ MAÇ ÜST ÜSTE YENİLGİYİ KALDIRMAZ

Kasımpaşa'da 30 yaşını geçmiş 8 tane futbolcu var ama yeniliyoruz. Kasımpaşa'yı küçümsemek gibi bir derdim yok ama biz kötü oynadığımız için, Fenerbahçe kötü oynadığı için yenildi. Kasımpaşa iyi olduğu için değil. O anda ben patlıyordum. Maçı izlerken yaşadıklarımı bir ben bilirim. Sorumluluklarım çok fazla.

ŞAMPİYONLUK İÇİN FENERBAHÇE'Yİ YENMEMİZ LAZIM

Ciddi puanlar kaybettik ama Fenerbahçe'yi yenersek zirveye ortak olacağız tekrar. Bunu başarmamız gerekiyor. Şampiyonluğa oynayacak bir kadroya sahibiz. Bizim kadro kalitemiz diğer takımlara hemen hemen denk.

TRABZON'DA BAŞKA TAKIM TUTMAK YASAK

Anadolu'da futbol gelişiyor. İyiye gidiyor. Şampiyon olmak için 7-8 yıl zirvede dolaşmak lazım. Ucuz futbolcularla şampiyon olunmaz. Şehirler takımına sahip çıkmalı. Mesela Trabzon'da başka takım tutmak yasak. Dünya'da iki şehir takımı var biri Trabzonspor, diğeri Napoli.

YORUMCULARINDA GÖREVİNE SON VERİLMELİ

Türkiye'de sezonun hemen başında “bu ligin kaderi belli Fenerbahçe ya da Galatasaray şampiyon olur” dediler. Bu yorumlara kızıyorum. Ne oldu şimdi? Ben belki geriden gelip zireveye oynamayı seviyorum sanane! O yorumları yapanların görevlerine son verilmeli bence.

BORCUMUZ VAR AMA GELİRİMİZ DE VAR

Geçen sezon çok transfer yaptık, çok ciddi paralar harcadık ama hepsini hocaların onayıyla aldık ve çoğundan da mutluyum. 93 milyon TL borcumuz var ama gelirimiz yok. Çünkü kimse okumuyor. Bu kulübün yıllık 70 milyon TL gelirimiz var. Takımın değeri 61.5 Euro. Trabzonspor'un borç-alacak dengesi gayet iyi.

KAZANAMAYINCA PARA VERMEK İÇİMDEN GELMİYOR

Benim dönemimde hiç bir futbolcu kapımı çalmadı. Çıkan haberler doğru değil. Mağlup olunca bankada para var ama beynim ödemek istemiyor. Ben inşaat için sözleşme yapmıyorum. Futbol oynasın diye sözleşme imzalıyorum. Benim içim o anda futbolcuya para ödemeyi kabul etmiyor. Futbolcu futbolunu oynayacak. Bunu futbolculara da söyledim. “Futbolda yenilgide var” sözünü yasakladım. Eğer futbolcu gelir “efendim siz benimle sözleşme yaptınız ama ben sizin bildiğiniz gibi bir futbolcu değilim” derse o zaman yenilsek te parası yatar. Hugo Broos dediki “para ödenmiyor.” 28 Haziran'dan beri futbolcu ve teknik heyete 22 milyon TL para ödedik. İstesinler gelecek yıl Haziran parasını yatırayım ama kazansınlar. Futbolcu futbolunu oynayacak. Yattara oynamıyor ama “paramı ver” diyor. Olmaz böyle bir şey. Benim mantığım doğru mantık.

YATTARA'YA KIRGINIM

Yattara'ya kırgın olmaz olur muyum! Kaç maçtır oynamıyor. Sakatlığı var ama bir teori ayak bilği ayak bileğinde sorun var. Bir teori ameliyat olması gerekiyor. İngiltere'ye göndermeye karara verdik. Bu durum hiç hoşuma gitmiyor. Burada bir çok doktor varken. Teklif gelirse her futbolcuyu satarız. Satılmayacak hiç bir futbolcu yok. Alanzinho, Gabriç. Cale'nin her an müşterisi var.

MİT BAŞKANI DEĞİLİM

Benim basınla aram iyidir. Yerel basında da dahil. Ben MİT Başkanı ya da mensubu değilim. Konuşurum.

SAMET AYBABA OLAYI

Biz sezon başında Samet Aybaba ile konuştuk. Kesin bir anlaşma yoktu ama bir tepki oldu ve kongre kararı aldım. Ben çözüm sunmayan anlayışı sevmiyorum. Eğer istemiyorsan çözümde göstereceksin. Samet Aybaba çok takdir ettiğim bir hoca. Bizde küskünlük çok geçerli.Benim hiç bir hocayla sorunum olmadı olmazda.

FATİH TEKKE DEVRE ARASINDA GELEBİLİR

Fatih Tekke gelmek, bizde almak istiyoruz. Kulübüyle sorunu çözeriz. Askerlik sorununu çözersek transfer devre arasında Trabzonspor'da olacak. Devre arası için transferi zordur. Şenol hoca isterse transfer yaparız.

GÖKAN ÜNAL ÇOK KALİTELİ

Bana göre Türkiye'nin en iyi golcülerinden. Çok efendi bir futbolcu ve kaliteli. Şenol Güneş onu bize tekrar kazandıracak. Hoca da onu çok beğeniyor.

 GÖKDENİZ'İN GOLÜ MUTLU ETİ

Gökdeniz, Barcelona'ya gol attığında çok mutlu oldum. Bizden çıkan bir futbolcunun Avrupa'da iyi olması bizi mutlu ederi. Gökdeniz çok iyi futbolcu. İnşallah bu performansı devam eder.

İSTERSEK TFF, MHK'YI GÖREVDEN ALABİLİRİZ

Herkesin hakemden canı yanıyor. Hakemler sadece formsuz. Hiç biri art niyetli değil. Federasyon'u MHK'yi değiştirmek çok kolay ama çözüm değil. İstersek Kulüpler Birliği toplantısında karar alırız ve seçime gideriz. Sorunlar böyle çözülmez. Bana göre Federasyon gayet iyi gidiyor.

ARDA'YI İSTERİM AMA GELMEZ

Herkes Alex diyor ama ben Arda'yı çok beğeniyorum. Çok sevdiğim bir kardeşim ama Trabzonspor'a gelmez.


Bunları da Beğenebilirsiniz