« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaybedecek başka kim kaldı?

Fenerbahçe Ülker, Fransız Asvel’e evinde kaybetti ve gruptaki 4. mağlubiyetini aldı; 61–68.

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

FRANSIZ takımını yukarıdan aşağıya, sağdan sola tartsanız orta şekerli çıkar. 16 takımlı Fransız Ligi’nde 13. sırada kendileri. İşte bu takıma kaybederek taraftarını ciddi hayal kırıklığına uğrattı Fenerbahçe Ülker. İlk iki çeyrekte biraz itiş kakış, biraz mücadele, çokça kötü hücum ve şut tercihleri izledik Fenerbahçe’den. Devreden sonra hepten kayışı kopardılar zaten. Koç Tanjevic başta olmak üzere sahada Fenerbahçe forması giyen kişilerin ne yapmaya çalıştıklarını anlayan da çıkmadı. İlk beş sahaya çıkan Rasim’in sadece 5 dakika oynadığını, 3’te 3 isabetle oyuna ısınan Oğuz Savaş’ı yanında unuttuğunu, elinde Türkiye’nin en yetenekli uzunları varken takımının topu pota altına indiremediğini eklemek lazım “fazla tecrübeli” koçun. Takımın yapısal sorunları o kadar ciddi ki, kimi pozisyonlarda oyuncular önce birbirlerine, sonra koça bakıyor, çözüm bulamayıp kafalarına göre ortaya karışık bir şeyler yapmaya çalışıyor.
Doktora yapacaklar
Yine de son dakikada maçı çevirebilirlerdi. Lakin hançeri o dakikaya kadar hücumda takımını yöneten Dixon vurdu; fark 3 sayıyken 50 saniye kala Oğuz’dan çaldı topu ve oyunun kaderini çizdi. Son dakikayı soğukkanlı oynadı ve iyi kaçtı Asvel. Fenerbahçe Ülker’de öne çıkan oyuncu 11 sayı ve 7 ribauntla Ömer Aşık olurken, “sürpriz yumurta” Asvel’de 3. çeyrekte Litvanyalı Lukauskis’in, son çeyrekte ise Kangur’un performansları alkışa değerdi.
Geçtiğimiz haftaki Barcelona hezimetinden sonra bir mağlubiyet daha Fenerbahçe Ülker sanırım ders çıkaracaktır bu hadiseden. Gerçi bu sezon ders çıkara çıkara neredeyse doktora yapacaklar, durum onu gösteriyor.

? SALON: Ayhan Şahenk
? HAKEMLER: Guerrino Cerebuch (İtalya)
(**), Matej Boltauzer (Slovenya) (**), Sergiy
Chebyshev (Ukrayna) (**)
? FENERBAHÇE ÜLKER: Damir Kaan (*) 7, Rasim
(*), Kinsey (**) 9, Preldzic (*) 2, Ömer Aşık (**) 11,
Semih (**) 2, Greer (**) 11, Giricek (**) 10, Serhat
(*), Oğuz (**) 9
? ASVEL BASKET: Dixon (**) 7, Lukauskis (***)
12, Campbell (*), Traore (**) 12, Marshall (***)
15, Kangur (***) 16, Jeanneau (**) 5, Fofana (*) 1,
Dewar (*), Samnick (*), Lacombe (*)
? 1.PERİYOT: 16-14,
? DEVRE: 34-30,
? 3.PERİYOT: 47-49


Bunları da Beğenebilirsiniz