Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kayalıkların arasında kaybolan çocuklar panik yarattı

  İHA
  24 Ocak 2015 - 14:08Son Güncelleme : 24 Ocak 2015 - 14:53

  Antalya’da dalgalı denizde kayalıklar arasında yüzmek isteyen 9-10 yaşlarındaki iki çocuk deniz polisi ve itfaiye ekiplerini seferber etti.

  Olay, Antalya’nın Konyaaltı Varyant girişinde meydana geldi. Falezlerin başladığı kayalıklarda iki küçük çocuğun dalgalı denizde yüzdüğünü gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Varyanta kısa süre içinde gelen polis ekipleri çevrede yüzen iki çocuk için uzan süre arama yaptı ancak çocukları denizde göremedi. Dalgaların çocukları denize sürüklemiş olabileceği şüphesiyle deniz polisi ve itfaiye ekipleri de alarma geçti.

  POLİSİ GÖRÜNCE KAÇMAK İSTEDİLER

  İtfaiye ve deniz polisi ekipleri sahil bandında ve kayalıklarda arama yaparken falezler arasındaki merdivenlerden iki çocuk koşarak çıktı. Karşılarında polis ekiplerini ve vatandaşları gören çocuklar olay yerinden kaçarak uzaklaşmak istedi. İsminin Ali Rıza olduğu öğrenilen çocuk falezlere tırmanarak kaçarken, arkadaşı Hasan D. ise polisin yanına gelerek açıklama yaptı.

  "DENİZ ÇOK EĞLENCELİYDİ"

  Denizin çok eğlenceli olduğunu söyleyen Hasan D., "Benim hayatım dalga. Deniz çok eğlenceliydi. Denize girerken korkmadım. Dalga kıyıya vuruyordu biz de yüzüyorduk. Dalgasız sanıyordum ama dalgalıymış pişman olmadım" dedi. D. kendisini evine götürmek isteyen polis memurunun isteğini ise “Ne olursunuz bırakın. Ben evimi biliyorum kendim giderim" şeklinde reddetti. Çocuklar ailelerine teslim edilmek üzere emniyete götürülürken alarma geçen polis ve itfaiye ekipleri çocukların bulunmasının ardından normale döndü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı