« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayaklı koşuda madalyalar verildi

Erzurum'da düzenlenen 25. Dünya Üniversiteler Kış oyunları kapsamında yapılan kayaklı koşu aralıksız takip kategorisinde dereceye giren sporculara, törenle madalyaları verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cumhuriyet Caddesi'ndeki tarihi Çifte Minareli Medrese önünde düzenlenen madalya törenine, Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Denetmenleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Törende, bayanlar Kayaklı Koşu aralıksız takip kategorisinde ilk üçe giren Slovakya'dan Alena Prochazkova, Rusya'dan Alia Iksanova ve Ukrayna'dan Kateryna Grygorenko'ya, FISU Denetmeni Pennie Kabenge ile Yakutiye İlçe Kaymakamı Yüksel Çelik tarafından madalya ve 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları maskotu verildi.

Daha sonra erkekler Kayaklı Koşu aralıksız takip kategorisinde dereceye giren Rusya'dan Vladislav Skobelev, Rusya'dan Ilshat Nigmatullin ve Kazakistan'dan Alexandr Ossipov'a FISU Denetmeni Maryan Dimalski ile Yakutiye İlçe Emniyet Müdürü Alparslan Bilsel tarafından madalya ve 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları maskotu verildi.
Bu arada, kar yağışı ve soğuk hava altında gerçekleşen törende, Artvin Halk Oyunları ekipleri gösteri yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler