« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayakla atlamada kral Dobovsek

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda, kayakla atlamada bireysel erkekler K95 kategorisinde Sloven sporcu Mateja Dobovsek altın madalya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kiremitliktepe'deki Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri'nde yapılan ve 29 sporcunun katıldığı yarışta, 102,5 ve 105,5 metrelik atlayışlar gerçekleştirerek 269 puan alan Dobovsek altın madalyaya uzandı. Polonyalı Maciej Kot 254,9 puanla gümüş madalyanın sahibi olurken, Sloven Ziga Mandl da 254,5 puanla bronz madalya elde etti.

Bu kategoride mücadele eden tek Türk sporcu Faik Yüksel ise 86,5 ve 83 metrelik atlayışlarıyla toplam 176,4 puana ulaştı ve 4 sporcuyu geride bırakarak yarışı 25. sırada tamamladı.

Slovak Mojmir Nosal, 78 metrelik atlayışıyla en kısa mesafe kateden sporcu oldu.

Rus Pavel Eremeevskiy diskalifiye olurken, Ukraynalı Oleksandr Lazarovych ise yarıştan çekildi.
Sporcular, törenle madalyalarını ve maskotlarını aldılar.

VATANDAŞIN İLGİSİ YİNE BÜYÜKTÜ

Soğuk ve karlı havaya karşın dün rekor sayıdaki 10 bin seyircinin izlediği kayakla atlama yarışlarına, bugün de ilgi büyüktü. Yarışın başlamasına yarım saat kala tribünleri doldurmaya başlayan genç-yaşlı çok sayıda kişi, ara sıra şiddetini artıran karın altında yarışı izledi.

Yarışı izleyenler arasında, Erzurum'un Karayazı ilçesinden gelen bir grup ilköğretim öğrencisi de bulundu. İlk kez böyle bir yarış izleme fırsatını bulan öğrenciler, organizasyonun dağıttığı polar malzemeden üretilmiş beyaz bere ve kaşkollerle, karla uyumlu bir görüntü sergilediler.

Özellikle yüksek hıza ulaşarak, en iyi mesafeyi kateden sporcular, izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz