« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayakla atlamada Japon farkı

Kiremitliktepe'deki Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri'nde yarışların dördüncü gününde yapılan 95 metrelik kulede erkeklerin yarıştığı ve 26 sporcunun katıldığı mücadelede final atlayışında Japon sporcu Aguri Shımızu birinci oldu.

Erzurum DHA
SON GÜNCELLEME

İLK ÜÇE ÇİÇEK TÖRENİ YAPILDI

Türk Telekom kayakla atlama kulelerinde erkeklerde yapılan atlama yarışında japon sporcu Aguri Shımızu 103.0 metrelik derecesiyle 250 puan alarak birinciliğe yerleşti. Polonyalı sporcu Tomasz Pochwala 100.5 metrelik derescesiyle 239 puan alarak ikinciliği elde ederken, İsviçreli sporcu Tommy Schmid ise 99.5 metrelik derecesiyle 237.5 puan alarak üçüncülüğe ismini yazdırdı. Yarışmanın ardından dereceye giren ilk 3 sporcu için çiçek töreni düzenlendi. Kayakla atlama kulelerinde Türk sporcu Mustafa Öztaşyonar ise 74.5 metrelik derecesiyle 26. sıraya yerleşti.

Çiçek töreni yapıldıktan sonra birinciliği yakalayan Shımızu doping kontrolüne alındı yarışmada ikinciliği yakalayan Pochwala yaptığı açıklamada kaydettiği dereceden memnun olduğunu ve bundan sonraki hedefinin 2014 yılında Rusya Soçi'de düzenlenecek olan Kış Olimpiyatlarında birinciliği almak olduğunu ifade etti. Pochwala, Erzurum'da yapılan Dünya Üniversiteler Kış Oyunları organizasyonunun başarılı bulduğunu belirterek, 15 yaşından beri bu sporla ilgilendiğini söyledi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler