GeriSpor Kayak Federasyonu'nun ilk başkanı Özer Ayık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayak Federasyonu'nun ilk başkanı Özer Ayık

Özerkliğine yeni kavuşan Kayak Federasyonu'nun ilk başkanı Özer Ayık oldu. Ankara Sürmeli Otel'de yapılan 1. Olağan Genel Kurul'da, 197 delegeden 188'inin oy kullandığı seçimde, 64 delegenin oyunu alan Ayık, Kayak Federasyonu başkanlığına seçildi.

Diğer adaylardan Yavuz Tanyeri 60, Fuat Kulaçoğlu 40, eski başkan Erdoğan Üstünsoylu 13 ve İmdat Yarım 11 oy aldı. Genel kurulda verilen önergeyle federasyonun adından “kızak” kelimesi çıkartılarak, federasyonun ismi Kayak Federasyonu olarak değiştirildi. Bu arada, Güntekin Çeki de federasyonun onursal başkanlığına getirildi.

ATALAY'IN DEĞERLENDİRMESİ

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Kayak Federasyonu'nun 1. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, seçimlerde adayların kaybetmeyeceğini, aksine Türk kayağının kazanacağını söyledi.

Türkiye'nin çok genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Atalay, ”Şubat ayında Torino'da Kış Olimpiyatları yapılacak. Ancak ülkemizin bu olimpiyatlardan bir beklentisi yok. Kış olimpiyatlarında bugüne kadar hiç madalya alamamanın ezikliğini yaşıyoruz. Oturup ağlayacak halimiz yok. Çalışıp, madalya kazanacağız” diye konuştu.

Atalay, Kayak Federasyonu'nun yeni yönetiminden, alacağı önlemlerle geçim sıkıntısı çeken gençlerin kayaktan koparak, daha fazla para kazanmak için antrenör olmalarının önüne geçilmesini istedi.

Kayak Federasyonu Başkanlığı'na seçilen Özer Ayık sonuçların açıklanmısından ardından delegele bir teşekkür konuşma yaptı.

Seçime katılan tüm delegelere teşekkür eden Ayık, “Herkese eşit mesafedeyiz. Artık seçim bitti el ele vererek kayağı zirveye taşıyacağız” dedi.

Ayık'ın yönetim kurulu listesinde, Canip Karakuş, Cem Yıldız, Mükremin Çepni, Zeki Alaca, Şükrü Koçoğlu, Ali Oto, Muhtar Kurt, Mükremin Büyüközer, Adnan Efendioğlu, Bora Turalıoğlu, Özkan Koyuncu, Ali Veral, Hakan Sönmezöz, Okan Gültekin yer aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle