« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaya yuvadan uçtu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ataman, Pınar KSK'nin genç yıldızını aldıklarını açıkladı

Camianın tepkisinden çekinen yöneticiler, uzun süredir gündemde olan transferin bittiğini, imzaların atıldığını gizli tutmaya çalışırken, Efes Pilsen, Kaya'nın lisansını bile çıkardı.

GİDEN GİDENE Geçen sezon Efes Pilsen'e Arda Vekiloğlu, Bora ve Antrenör Ergin Ataman'ı kaptıran Pınar Karşıyaka, yeni jenerasyonun en önemli oyuncusu olarak değerlendirilen Kaya'yı da İstanbul kulübüne verdi. Karşıyaka Başkanı Seyhan Evlioğlu, uzun süredir gündemde olan transfer için önceki gün, ‘‘Sponsor bulamazsak satacağız’’ derken, Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman imzaların çoktan atıldığını söyledi.

KARŞIYAKA ÖNERDİ Geçen hafta Başkan Seyhan Evlioğlu ve Kaya'yla İstanbul'da masaya oturduklarını belirten Ataman, ‘‘Resmi açıklama için Beşiktaş serisinin tamamlanmasını bekledik. Kaya, yeni sezonda Efes formasını giyecek. Lisansı bile çıktı. Kaya'nın, Efes Pilsen'e transfer edilmesini Karşıyaka önerdi. Genç ve yetenekli oyuncuları bünyemize katmaya özen gösteriyoruz. Kadromuzun derinliğinin artması Avrupa’da işimizi kolaylaştıracak’’ diye konuştu.

PARA ARTI OYUNCU Efes Pilsen, 250 bin dolarlık peşinatı Alternatifbank aracılığıyla gönderdi, kalan 400 bin dolar için 1 Haziran'a çek verildi. Pınar KSK, Efes Pilsen’den ayrıca Bora ve Nedim'i bonservisiyle, Tufan'ı kiralık alacak. Pınar'ın anlaşacağı antrenör başka oyuncular isterse, yeni isimler için pazarlık yapılacak. Dört yıllık sözleşme imzalayan Kaya, brüt 1,5 milyon dolara el sıkıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz