İZMİR HABERLERİ

Kaya, 'Terör yardakçıları CHP'yi teslim aldı'

DHA
16.04.2016 - 14:22Son Güncelleme : 16.04.2016 - 14:23
DHA

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, AK Parti'nin TBMM'ye sunduğu dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili anayasa değişikliği teklifinin CHP'yi yeni bir sınavla karşı karşıya bıraktığını söyledi.

CHP'li milletvekillerinin bazılarının AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili önerisine destek vermeyeceklerini açıkladıklarını hatırlatan Kaya, "CHP yine bildiğimiz gibi. Dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili düzenleme teklifimize en büyük itiraz, her ne hikmetse CHP'den geliyor. CHP Milletvekilleri Eren Erdem, Sezgin Tanrıkulu, Fikri Sağlar, Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş, İlhan Cihaner, Hilmi Yarayıcı ve Mehmet Tüm'ün açıklamaları basına yansıdı. Bu milletvekilleri söz konusu düzenlemeye 'hayır' oyu vereceklerini söylüyorlar. Bunun böyle olacağı belliydi. Her zaman söylüyoruz, söylem ve eylemleriyle terörü cesaretlendirenlerden yerli ve milli bir duruş beklenemez. Ortaya çıkan bu durumun sorumlusu da, bugüne kadar teröre karşı net bir duruş sergileyemeyen, terörü kınamak yerine devleti suçlama yoluna giden Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP üst yönetimidir" şeklinde konuştu.

AK Parti'nin bu konudaki duruşunun gayet açık ve net olduğunu belirten Mahmut Atilla Kaya, "Dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili imzalar Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun imzasıyla, tüm milletvekillerimizin eksiksiz katılımlarıyla tamamlandı. AK Parti hesap vermekten hiç çekinmez. Her konuda tek bir vücut olarak duruşunu ortaya koyar. Anayasanın vermiş olduğu dokunulmazlık zırhına sığınarak TBMM çatısı altında terör yardakçılığı yapanlar, PKK'ya ve YPG'ye sırtını dayayanlar hem tarih karşısında hem de hukuk çerçevesinde bunun bedelini ödeyeceklerdir. CHP'nin terör yardakçısı bazı milletvekilleri yasama dokunulmazlığını yanlış anlamış gibiler. Zira anayasamızda tesis edilen dokunulmazlık, bir milletvekiline sınırsız suç işleme, sırtını terör örgütüne dayama, terör örgütüne silah taşıma, terör örgütlerine yardım ve yataklık etme özgürlüğü vermemektedir. Bu yapılanların bir bedeli vardır ve herkes yaptığının bedelini ödeyecektir. Terör yardakçıları CHP'yi teslim almıştır. CHP'nin bu zihniyetin esaretinden kurtulmasını ümit ediyoruz" dedi.

İZMİR (DHA)

foto 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kaya, 'Terör yardakçıları CHP'yi teslim aldı' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2016 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaya, 'Terör yardakçıları CHP'yi teslim aldı' haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:13
  • Yatsı
   20:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı