« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kawasaki, Toprak'ın peşinde

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile 2012 yılı için anlaşma yapan Lorenzi Kawasaki takımı, 15 yaşındaki Toprak Razgatlıoğlu'nu da genç takımına katmak istiyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türk motosikletinde gelecek vaat eden sporcu olarak gösterilen ve Kenan Sofuoğlu'nun her ortamda destek verdiği Toprak Razgatlıoğlu, Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmeye hazırlanıyor. Kenan Sofuoğlu'nun yeni takımı Kawasaki'den transfer teklifi alan genç motosikletçi için Spor Genel Müdürlüğü'nden onay bekleniyor.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Toprak için Kawasaki takımından teklif geldiğini ve bunun için Spor Genel Müdürlüğü'ne yazı yazdıklarını kaydetti. “Olumlu görüş geldiğinde Toprak için sözleşmeyi hemen imzalayacağız” diyen Uçar, şöyle konuştu:

“Toprak'ın da artık uluslararası platformda yarışmasını temin etmiş olacağız. Toprak, Superbike organizasyonu içerisinde Kawasaki gençler takımıyla Avrupa Şampiyonası'nda yarışacak. Toprak henüz 15 yaşında, uluslararası bir başarısı da yok. Türkiye'de daha yeni yarışmaya başlamış sporcu. Fakat kabiliyeti yüksek bir sporcu. Kenan'ın vermiş olduğu referansla Kawasaki teklif getirdi. Bu teklif, federasyonuz, motosiklet sporu ve Toprak için çok güzel bir gelişme.”

Bunları da Beğenebilirsiniz