ANKARA HABERLERİ

Kavşaklarda kırmızı alarm

Mert Gökhan KOÇ
28.04.2017 - 16:24Son Güncelleme :

Başkent’te sayıları her geçen gün artan dilenciler kavşakları mesken tuttu. Kırmızı ışık yanarken araçların arasına giren dilenciler sürücüleri zor durumda bırakıyor. Ana arterlerde artan dilenci sayısı kaza riskini artırıyor.

Mert Gökhan KOÇ

Hürriyet Ankara’nın daha önce onlarca kez gündeme getirdiği, Başkent’in sokaklarındaki dilenci sorunu gün geçtikçe daha da büyüyor. Kentin ana arterlerini, işlek cadde ve kavşaklarını mesken edilen dilenciler, trafik ışıklarında kırmızı yandığında duygu sömürüsü yaparak Ankaralılardan para toplamaya çalışıyor. Dilencilerin çoğunluğu ise iç savaştan kaçarak Türkiye’ye yerleşen Suriyelilerden oluşuyor. Hürriyet Ankara, kalıcı bir çözüm getirilemeyen ve şehirdeki kavşaklarda bekleyen dilencileri bir kez daha görüntüledi. 

KAVŞAKLARI MESKEN TUTTULAR

Günün her saatinde belirli aralıklarla dilenciler, Konya Yolu Taurus Kavşağı, Turan Güneş Bulvarı, Eskişehir Yolu, Çayyolu, Ümitköy ve Çukurambar’daki büyük kavşaklarda duygu sömürüsü yapıyor. Dilencilerin yine büyük bir bölümünü çocuklar oluşturuyor. Trafik ışıklarının kırmızıya dönmesiyle beraber arabaların arasına dalan dilencilerin elinde küçük bir çocukla ya da tekerlekli sandalye üzerinde el açarak para isterken, bazıları ise cam silme bahanesiyle para toplamaya çalışıyor. Özellikle Eskişehir Yolu ve Konya Yolu gibi trafiğin hızlı aktığı bölgelerde dilencilerin yola çıkması kaza riskine sebep oluyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kavşaklarda kırmızı alarm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kavşaklarda kırmızı alarm haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı