KONYA HABERLERİ

Kavşaklar Ereğli’ye Değer Katacak

IHA
31.10.2015 - 12:09Son Güncelleme :

KONYA'NIN EREĞLİ İLÇE BELEDİYESİ TARAFINDAN ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİN RAHATLATILMASI AMACIYLA KAVŞAK ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜLÜYOR.

IHA

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi tarafından şehir içi trafiğin rahatlatılması amacıyla kavşak çalışmaları sürdürülüyor.
Daha önce farklı noktalarda dönel kavşak çalışması yaparak şehir içi trafik akışının rahatlamasını ve ışıklarda uzun bekleme süresini ortadan kaldıran Ereğli Belediyesi, Hacı Mustafa Mahallesi Kavşağında başlattığı kavşak düzenleme çalışmasını tamamladı. Yapılan kavşak çalışması ile trafik akışının rahatlatıldığını, dönüşlerin kontrollü ve akıcı bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, düzenlenen kavşakların ilçeye değer katacağını ve şehrin vitrini olacağını söyledi. Özgüven son olarak çalışması tamamlanan Hacı Mustafa Mahallesi Kavşağında sıcak asfalt çalışmaları ve kaldırım düzenleme çalışmalarının da tamamlandığını ifade etti.
Ayrıca, Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekibi sıcak asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Hacı Mustafa Mahallesinde devam eden çalışmalar kapsamında ara sokaklar sıcak asfaltla kaplanıyor. Sıcak ve soğuk asfalt çalışmalarının hava şartları elverdiği süre içerisinde devam edeceğini kaydeden Başkan Özgüven, Bestekar Mustafa Seyran Caddesinde de Karayolları Müdürlüğü’nün destekleriyle sıcak asfalt çalışmasının yapıldığına da dikkat çekerek teşekkür etti.
"YOLUMUZ ’PARİS’ ASFALTI OLDU"
Yollarının sıcak asfalt olmasıyla birlikte memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, “Eskiden yolumuzdan toz ve çukur yüzünden geçilmiyordu, şimdi yolumuz Paris asfaltı gibi oldu. Belediye Başkanımız Özkan Özgüven ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Kavşaklar Ereğli’ye Değer Katacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 12 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kavşaklar Ereğli’ye Değer Katacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı