« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kavlak Uluç'a cevap verdi

Ankaragücü Basın Sözcüsü Avni Kavlak, “Bir maçı satmayı bırakın, satma düşüncesini bile taşımak şerefsizliklerin en büyüğüdür” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kavlak, gazeteci Hıncal Uluç'un Ankaragücü-Fenerbahçe maçına yönelik sözleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Kavlak, “Uluç'un bir spor kanalında yaptığı konuşmanın bir gazetede 'Ankaragücü maçı sattı' başlığıyla verilmesi camiamızda büyük tepki yaratmıştır” diyerek başladığı açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Hıncal Uluç'un televizyonda Ayhan Atalay'ın açıklamalarına dayanarak, (Ben Ankaragücü yöneticisi olsam ve Fenerbahçe ile bu maçı satma üzerine anlaşma yapmış olsam, ancak böyle konuşurum ki millet şüphelenmesin. Çünkü böyle bir zemin hazırlanıyor gibi geldi bana) diye konuşması kadar, bu konuşmanın (Ankaragücü maçı sattı) başlığıyla yansıtılması çirkin bir iddiadır.

Kamuoyunun şunu bilmesi gerekir, bir maç üzerine anlaşmak, bir maçı satmayı bırakın, satma düşüncesini bile taşımak şerefsizliklerin en büyüğüdür. 100 yıllık çınar Ankaragücü'nün delegelerinin, taraftarlarının, sevenlerinin yönetimini emanet ettiği biz, Ankaragücü yöneticileri arasında böyle bir düşünceyi taşıyan birisinin bile bulunduğunu düşünmek gaflettir. Ankaragücü yöneticilerinin her biri, onurlu, haysiyetli ve şerefli insanlardır.

Kamuoyunun da yakından izlediği gibi çeşitli komplo teorileri üreterek maça kendi arzusuna göre yön vermek isteyenlerin hadlerini aşarak (Ankaragücü maçı sattı) diyecek kadar ileri gitmeleri hukuken de suçtur. Bunun da peşini bırakmayacağız.

Ankaragücü yönetimi ve futbolcuları olarak bu hafta yapılacak Ankaragücü-Fenerbahçe maçını, önceki haftalarda yaptığımız, Beşiktaş, Kayserispor, Eskişehirspor, Denizlispor ve Trabzonspor maçlarından ayırmıyoruz. Bizim için öncelikli olan bu maçta da kazanmak. takımımız son haftalarda yaptığı maçlarda yüksek bir performans sergilemektedir. Amacımız ligin kalan son 2 maçını da alarak üst sıralarda sezonu tamamlamak ve gelecek sezon için iyi bir ön hazırlık yapmaktır. Futbolcularımıza ve taraftarlarımıza güveniyoruz. Taraftarlarımızın centilmenlik çerçevesi içinde maçın bitiş düdüğüne kadar takımımıza destek vereceğine inancımız sonsuzdur.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler