Kavi: 2001 önemli

Hürriyet Haber
09.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

İSTANBUL Sanayi Odası (İSO) Başkanı Hüsamettin Kavi'ye göre, bu yıl boyunca yapılan en büyük yanlış sadece mali sektörle uğraşılması. Kavi, ‘‘Önemli ama konuşulan tek konu bu. Bunu yapalım derken, şimdi faturasıyla karşı karşıyayız’’ dedi. 2001 yılının özellikle ilk yarısının çok önemli olduğunu söyleyen Kavi'ye göre, bant sistemine geçilmeden önce TL ve dövizde belli dengeler oturtulmalı.

Devalüasyonu unutun

ANKARA Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan, para ve kur politikasının tavizsiz bir şekilde devamının şart olduğunu söyleyerek, şunları dile getirdi: ‘‘Para ve kur politikası ile enflasyon aynı ayarda gitmeyince sıkıntı yaşandı. Son günlerde devalüasyon lobisi çok ciddi çalışmalar içinde. Türkiye'ye topun tüfeğin yapamadığını devalüasyon yapar. Türkiye devalüasyon lafını ağzına bile almadan yoluna gitmek mecburiyetinde.’’

Bankalara güven lazım

DENİZBANK Genel Müdürü Hakan Ateş, programı başından beri ‘‘ekonomik kurtuluş savaşına’’ benzettiğini hatırlatarak, ‘‘Savaş henüz bitmedi’’ dedi. Ateş'e göre, bundan sonraki başarı ise piyasalarda güvenin sağlanmasına, doğru oyuncuların kalmasına ve yapısal tedbirlere bağlı. Ateş, yükselen faizlerde düşüşün ancak yurtiçinde ve yurtdışında güvenin tekrar geri gelmesiyle sağlanacağını belirtti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı