« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kavgayla birirdik

Türkiye-Tunus hentbol maçında sinirler gerildi. Tunuslu Ben, sporcumuz Ramazan’a yumruk atınca ortalık karıştı. İki takım birbirine girdi. Polis olayları bastırdı. 5 dakika ara verilen mücadeleyi 28-24 kazanan Tunus, bronz madalyanın sahibi oldu.

Celal DEMİRBİLEK/Reha ERUS-İTALYA
SON GÜNCELLEME
16. Akdeniz Oyunları’nda başarılı bir grafik çizen Erkek Hentbol Milli Takımımız, son dakikasında olayların çıktığı maçta Tunus’a 28-24 yenilip bronz madalyayı kaçırdı. Pescara G.Paolo 2 Spor Salonu’nda gergin bir ortamda geçen maçın ikinci yarısının 29’uncu dakikasında takımımızın bir atağında Tunuslu Ben, sahanın en iyilerinden Ramazan’a yumruk atınca saha bir anda karıştı. Türk ve Tunuslu hentbolcular birbirlerine girdi. İtalyan polisinin sahaya girmesi ile olaylar büyümeden önlendi. Beş dakika aradan sonra başlayan maçı kazanan Tunus, bronz madalyanın sahibi oldu.

Oyunların son gününde artı 78 kilo bayan judocumuz Gülşah Kocatürk, Faslı Rania El Kilali’yi iki dakika dolmadan ippon’la yenerek bronz madalya kazandı. Erkekler artı 100 kiloda mücadele eden Gülşah’ın kardeşi Remzi Kocatürk ise aynı başarıyı gösteremedi. Bronz madalya maçında İspanyol Angel Parro’ya ippon ile yenilen Remzi Kocatürk, beşincilikle yetinmek zorunda kaldı.

Oyunlar düzenlenen kapanış töreniyle sona ererken, madalya sıralamasında Türkiye 4.sırayı elde etti. Sporcularımız, 20 altın, 19 gümüş ve 26 bronz olmak üzere toplam 65 madalya kazandı.Ev sahibi İtalya 63 altın ile birinci, Fransa 48 ile ikinci, İspanya da 28 ile üçüncülüğü aldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz