« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kavgayı Beckham başlattı

The Guardian gazetesi, kavgaya, Alpay'ın arkasından koşan futbolcularının yol açtığını yazdı. İspanyol El Mundo Deportivo da Beckham'ın suçlu olduğunu ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İNGİLTERE'de yayınlanan The Guardian gazetesi, Türkiye-İngiltere maçının devre arasındaki kavgayı, tünelde Alpay'ın arkasından koşan Beckham'ın başlattığını yazdı. The Guardian'ın haberine göre Beckham, kavgayı görüntülemek isteyen TRT kameramanını da durdurmaya çalıştı.

Haberde, TRT görüntülerinden alınan fotoğraflarda sahibi belli olmayan bir elin, Hasan Şaş'ı yumruklamaya çalışan İngiliz futbolcuları görüntüleyen kamerayı aşağı doğru ittiği belirtildikten sonra, ‘‘Oradaki kameraman bu elin sahibinin Beckham olduğunu açıkladı’’ deniyor. Gazete, haberinde Beckham, Rooney ve Heskey'in UEFA'dan ceza alabileceklerini de ifade etti.

Çılgına çevirdi

İspanya'da ise Barcelona ile Madrid medyasını karşı karşıya getirdi. Madrid basını günlerden bu yana sürekli Real Madrid'in yıldızına destek çıkarken, Barcelona medyası asıl suçlunun Beckham'ın olduğunu yazdı. El Mundo Deportivo gazetesi, ‘‘Türklerin Beckham'ın karizması ile oynaması, İngilizler'i çılgına çevirdi’’ diye yazdı.

Gazete, olayların tırmanmasının asıl nedeninin Beckham'ın Alpay'a tükürmesinden kaynaklandığını belirtti. Alpay'ın formasının asılmasıyla İngiliz fanatizmin hangi seviyeye geldiğini gösterdiğini belirten gazete, UEFA'ya gönderilen video görüntülerinde de Beckham'ın suçluluğunu gösterdiğini iddia etti.

Alpay Özalan'a Hertha kancası

ALMAN Bild gazetesi, 1. Lig takımlarından Hertha Berlin'in, Aston Villa takımında oynayan milli futbolcu Alpay Özalan'ın peşinde olduğunu yazdı. Haberde, milli futbolcumuzun İngiltere'de ‘‘istenmeyen kişi’’ ilan edildiği ve Hertha'nın bu durumdan istifade ederek, Alpay'ın peşine düştüğü belirtildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler