Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kavgada söylenmeyecek sözler

Arsene Wenger ve Mark Hughes Carling kupası maçının ardından tam bir söz düellosuna girdiler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ada ekiplerinden Manchester City'nin Londra temsilcisi Arsenal'i Carling Cup çeyrek final mücadelesinde 3-0 yendiği maçın sonrasında iki takımın teknik direktörleri Mark Hughes ve Arsene Wenger eşi benzeri görülmemiş sözlü bir düellonun kahramanları oldu.

Her şey Arsenal çalıştırıcısı Arsene Wenger'in maç sonunda tünelde Hughes'un uzattığı eli sıkmamasıyla başladı. Hughes bu hareket için "Onun seçimiydi fakat ben Emirates'te 6-2 kaybettiğimde de maç sonunda elimi uzatan taraf olmuştum" yorumunda bulundu.

Tecrübeli teknik adam Arsene Wenger, Manchester City cephesinde Carling Cup'a verilen önem ve galibiyetin ardından yaşanan büyük sevinci ilginç bulurken, maç sonunda "Biz bu kupayı kazanmış olsaydık gidip etrafta şampiyon olduk diye bağırmayacaktık. Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynamak veya FA Kupası'nda yarı final oynamak Carling Cup'ta yarı final oynamaktan çok farklı duygular" ifadeleriyle alaycı bir tavır sergiledi.

Hughes'un maç sonu bu açıklamalara cevap niteliği taşıyan sert sözlerinin bir bölümü ise şu şekilde: "Gerçekten üzüldüm. Saygı duymasını beklerdim. Biraz daha kibar olmalı. Burada bir protokol var ve Arsene de bunlara uymak zorunda. Saha kenarında çok hareketli olmama sinirlendi galiba..."

Özellikle Hughes'un Arsene Wenger'e verdiği cevapta kullandığı bu ifadeler ise manşetlerin üst kısımlarında kendine rahatlıkla yer buluyor: "Sen kederli, yaralı, acı duyulacak bir kaybebedensin"

Arsenal'i eleyerek bir kupa mücadelesinde 1981'den beri ilk defa yarı finale kalma başarısı gösteren ve Londra ekibi karşısında oldukça hırslı olduğu gözüken City'nin bu ciddi tutumu Fransız çalıştırıcı Arsene Wenger'in dengesini ve kontrolünü kaybetmesine sebep olmuş durumda.

3-0 City üstünlüğü ile biten maçtan sonra iki deneyimli teknik adamın ayrı mikrofonlar önünde girdikleri polemik kısa süre içinde Ada'nın gündemine yerleşmiş durumda. Manchester City'nin Carling Cup'ta yarı finalde karşılaşacağı takım ise ezeli rakibi Manchester United...


Bunları da Beğenebilirsiniz