Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kavga istemiyoruz

  ANKARA
  20 Kasım 2009 - 01:14Son Güncelleme : 20 Kasım 2009 - 01:14

  YARGITAY Başkanı Hasan Gerçeker, Pursaklar’da oluşturulan Yargıtay Hatıra Ormanı’na fidan dikim töreninin ardından, soruları yanıtladı.

  Birinci Başkanlık Kurulu’nun, Yargıtay telefonlarının dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı incelemenin sorulması üzerine, Gerçeker, araştırmalarının sürdüğünü anımsattı. Gerçeker, “Suç duyurusunda bulunmak gibi somut adımlarınız olacak mı?” sorusuna, “Yapacağımız inceleme sonunda çıkacak duruma göre mutlaka bir tavır alacağız” dedi.
  Olayın, bir bütünün parçaları olduğunu ve sadece dinleme olayına indirgememek gerektiğini savunan Gerçeker, şöyle konuştu: “Üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz, ilgililere de bunları söylüyoruz. Kimseyle kavga dövüş etmek, çatışmak amacında, düşüncesinde değiliz. Her şeyin uzlaşmayla halledileceğine inanıyoruz.”

  Gerçeker, dün akşam Star Ana Haber Bülteni’nde dinlemelerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dinlemeler konusunda “Bu şüpheler içimizde hep var. Birçok arkadaşım devamlı gelip bana soruyor. ‘Gerçekten dinleniyor muyuz’ diye. Tabii arada sırada inceleme de yaptırıyoruz. Böcek araması gibi şeyler. Bazı arkadaşlar da mesela kendi dairelerinde yaptırıyorlar bunları.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı