Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kavga çıkınca seviniyorlar

Yıldırım Demirören, yönetim içindeki tartışmalara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Vatan gazetesinin haberine göre Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, yapılan transferlerden yönetim içinde yaşananlara kadar birçok konuya açıklık getirdi ve camiaya mesaj gönderdi. En son yapılan haftalık yönetim kurulu toplantısı sonrası futbol şube sorumlusu Celal Kolot ile iletişimden sorumlu yönetici Gülnaz Arsel’in kavga etmesine değinen başkan Demirören, olay yaratacak sözler kullandı. Bu tür kavga ve tartışmaların her aile içinde olabileceğini açıklayan Demirören, kavgaların maalesef bazılarını sevindirdiğini belirterek, “Göreve geldiğim günden beri camianın tek yumruk olması için çırpınıyorum. Tabii ki benim de hatalarım var. Bunları yok sayamam ama Beşiktaş’ın beraberliğe ihtiyacı var. Birlik sözde olmamalı. Birleşmezsek Beşiktaş sıradan bir kulüp olur. Üzülerek söylüyorum ki, bu yönetimde kavga çıkmasını bekleyenler var. Çıktığı zaman sevinenler oluyor. Buradan son kez çağrıda bulunuyorum. Herkes geçici, kulüp kalıcı. Beşiktaş’a sahip çıkalım” dedi.

"ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Rakiplerinin kadrolarını yıldız isimlerle güçlendirmesinin kendilerini tedirgin etmediğini de açıklayan başkan Yıldırım Demirören, sözlerine şöyle devam etti: “Belki göze batmıyor ama biz yerinde transferler yaptık. Eksik olan her yeri doldurduk. Yıllardır kanatlarımız da sorun vardı. Bu yıl göreceksiniz tıkır tıkır çalışan kanatlarımız olacak. Bu da en çok Nobre’ye yarayacak. Nobre bana göre coşacak. Yıldız almak önemli değil. Önemli olan işini yapan isimler bulmak. Şimdi sadece stoper eksiğimiz kaldı. Buraya da Navarro’yu almak istiyoruz. Bunun için ne lazımsa yapacağım. Navarro mükemmel bir oyuncu. O da gelirse hiç korkum olmaz. Ben inanıyorum, Ertuğrul hoca ile sezon sonu şampiyonluğa ulaşacağız.

"KALEMİZ 10 YIL SAĞLAM"

Herkes Rüştü’nün alacağı 1.5 milyon Euro ile kafayı bozmuş. Zaten bunun bir kısmını ben kendim vereceğim. Milli takımın yıllarca kalesini koruyan, Avrupa’nın sayılı kalecilerinden biri için bu para normal. Kimse bunun hakkında konuşamaz. Rüştü, Hakan Arıkan’a da çok şey öğretecek. Beşiktaş kalesi en az 10 yıl kaleci sıkıntısı çekmez. Ben Rüştü ve Hakan’a çok güveniyorum.”

"Ertuğrul hocamıza ve yenilere destek şart"

Bodrum Torba’da Escape Beach Otel’in açılışına katılan ve burada yakınlarıyla sohbet eden Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, daha şimdiden Ertuğrul Sağlam’a yönelik eleştirilerden de dert yandı. Demirören, yeni bir oluşum içinde olduklarını vurgulayarak “Hem kendi değerimiz olan hocamıza sahip çıkılmalı hem de yeni futbolcularımıza sabır gösterilmeli. Biz hocamıza güveniyoruz ve onunla güzel günler yaşayacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz