SAMSUN HABERLERİ

Kavak Doruk Bölgesel Canlı Hayvan Pazarı yeniden açılacak

AA / Mustafa Günay
27.02.2016 - 10:08Son Güncelleme :
AA / Mustafa Günay

SAMSUN (AA) - Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şap hastalığı i̇le mücadele kapsamında tedbi̇r amacıyla kapatılan Doruk Bölgesel Canlı Hayvan Pazarı'nın pazar günü yeniden kurulacağını bildirdi.

Sarıcaoğlu, yaptığı açıklamada, Samsun Valiliği Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonunun aldığı karar gereğince canlı hayvan pazarının aralık ayında kapatıldığını hatırlattı.

Bazı çevre il ve ilçelerde görülen şap hastalığına karşı tedbir olarak kapatılan Doruk Bölgesel Canlı Hayvan Pazarı'nın İç Anadolu'yu orta ve Doğu Karadenize bağlayan karayolu güzergahında bulunduğunu anlatan Sarıcaoğlu "İlçemizde şap görülmemesine rağmen tedbir olarak kapatılmıştı. Samsun Valiliği Hayvan Sağlığı Zabıta Komisyonu yapılan araştırma ve değerlendirmenin ardından salı günü aldığı karar ile canlı hayvan pazarının yeniden açılması uygun görüldü. Her hafta pazar günleri kurulan hayvan pazarı eskiden olduğu gibi yine kurulacak" dedi.

Sarıcaoğlu, hayvan pazarında kontrollerin yapılmasına devam edileceğine işaret ederek, vatandaşların hayvanlarını pazara getirirken evraklarının eksik olmamasına dikkat etmelerini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Kavak Doruk Bölgesel Canlı Hayvan Pazarı yeniden açılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 10 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kavak Doruk Bölgesel Canlı Hayvan Pazarı yeniden açılacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı