Ege Haberleri

EGE

  Kavacıklı kadınlar isyanda

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  06.07.2015 - 13:13 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Karabağlar İlçesi’ne bağlı eskiden köy olan Kavacık’ta kadınlar, sadece sabah ve akşam saatinde çalışarak iki sefer yapan otobüsün yetersiz olduğunu belirterek, "Kadın kadına gezmek, alışveriş yapmak, deniz kokusu almak istiyoruz. Sabah insek akşama kadar beklemek zorunda kalıyoruz" dedi.

  İzmir’in Karabağlar İlçesi’nde siyah sofralık üzüm üretimi yapan ve eskiden köy olan Kavacık’ta kadınlar, otobüs seferlerinin yetersiz olduğunu söyledi. Hafta içi ve hafta sonunda sabah ve akşam tek sefer yaparak Fahrettin Altay’a yolcu taşıyan ’24’ hat numaralı otobüsün kendilerini eve mahkum ettiğini savunan kadınlar, "Kadın kadına gezmek, alışveriş yapmak, deniz kokusu almak istiyoruz. Sabah insek akşama kadar beklemek zorunda kalıyoruz. Akrabalarımız, arkadaşlarımız başka semtlerde ama biz tek otobüse mahkum olduğumuz için rahat hareket edemiyoruz" dedi.

  Kadınların ulaşım sorunlarını dinleyen CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın eşi, CHP Parti Eğitmeni Tülay Bayır, "Kadınlarımız sosyalleşmek, rahat hareket etmek istiyor. Hafta içi ve hafta sonunda Fahrettin Altay’dan Kavacık’a, Kavacık’tan da Fahrettin Altay’a tek otobüs seferi var. Aynı otobüs akşam da aynı güzergahta tek sefer hizmet veriyor. Sabah otobüsüyle kent merkezine inen kadınlarımız akşamı beklemek zorunda kalıyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı