Ege Haberleri

EGE

  Kavacık’ı ülkelerinde anlatacaklar

  İZMİR (DHA)
  11 Eylül 2015 - 15:03Son Güncelleme : 11 Eylül 2015 - 15:03

  Karabağlar’ın Kavacık Köyü, 17 ülkeden gelen 24 öğrenciye ev sahipliği yaptı. Karabağlar Belediyesi’nin Kavacık üzümünü tanıtmak, markalaşma ve pazarlamasını geliştirmek için yaptığı projeyi yakından inceleyen öğrenciler, susuz olarak yetişen ve Türkiye’de tek olan Kavacık üzümüne de hayran kaldı.

  Kavacık’ı ülkelerinde anlatacaklar

  Ege Üniversitesi öğrenci topluluklarından BEST’in (Avrupa Teknoloji Öğrencileri Topluluğu) 6’ncısını düzenlediği güz kursunda "Global Marketing" konusu ele alındı. Karabağlar Belediyesi’nin de destek verdiği eğitim programına Macaristan, Belçika, Slovenya, Makedonya, Portekiz, Yunanistan, Litvanya, Polonya, Karadağ, Makedonya, Sırbistan, Almanya, İspanya, Hollanda, Avusturya, Estonya ve Rusya’dan gelen 24 öğrenci katıldı. Öğrenciler aldıkları eğitimlerin ardından Karabağlar’ın Kavacık Köyü’nü ziyaret etti.

  Kavacık’ı ülkelerinde anlatacaklar

  Karabağlar Belediyesi’nin kooperatif kurup üzümünü marka yapmak için önemli adımlar attığı Kavacık Köyü’nde konuk öğrencilere Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından köy hakkında bilgilendirme yapıldı. Öğrenciler, projeyi yakından incelerken, köylülerle tanışıp üzüm bağlarını dolaştı. Türkiye’de susuz olarak yetişen Kavacık Köyü’nün üzümüne hayran kalan öğrenciler , gittikleri ülkelerde de bu projeyi tanıtacaklarını ifade etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı