KARS HABERLERİ

KAÜ Öğretim Üyeleri Ve Öğrencileri Ani’de

IHA
19.10.2015 - 16:53Son Güncelleme :

KAÜ ÖĞRETİM ÜYELERİ VE ÖĞRENCİLERİ ANİ’DE

IHA

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ), öğretim üyeleri ve öğrencileri kente 42 kilometre uzaklıkta bulunan Ani Antik kente bilimsel inceleme gezisi düzenledi.
KAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü ve Sanat Tarihi Bölümü tarafından Ani Antik Kenti’ni gezen heyet tarihi dokuyu yerinde görme şansı buldu.
Fen-Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümü ile Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Ertan Küçükefe, Yrd. Doç. Dr. Halim Korucu ve Sanat Tarihi Bölümü Araştırma Görevlisi Muhammet Arslan öncülüğünde, Arkeoloji Bölümü örgün ve ikinci öğretim 1.,2.,3. sınıf öğrencilerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik bir grupla, Ani Antik Kenti’ni bilimsel olarak inceledi.
Bölge Arkeolojisi ve Anadolu Uygarlıkları dersleri kapsamında, Doğu Anadolu Arkeolojisi ve özellikle Kars bölgesinde var olmuş uygarlıkların daha iyi anlaşılması için KAÜ Rektörlüğü’nün desteğiyle düzenlenen gezide, şu an Kars’ta tek arkeolojik kazı alanı olan Ani Antik Kenti öğrencilere tanıtıldı. Birçoğu farklı şehirlerden gelen Arkeoloji Bölümü öğrencilerinin, derslerde işlenen konuları yerinde görerek öğrenmesi ve öğrencilerin mesleki bilgilerini geliştirmesi amacıyla planlanan inceleme gezisiyle, öğrencilere sadece Ani Antik Kenti tanıtılmakla kalmadı; aynı zamanda öğrencilere bilimsel olarak Arkeolojik Yüzey Araştırmalarının nasıl yapılacağı konusunda da detaylı bilgiler verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden KAÜ Öğretim Üyeleri Ve Öğrencileri Ani’de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 16 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KAÜ Öğretim Üyeleri Ve Öğrencileri Ani’de haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:13
 • İkindi
  14:34
 • Akşam
  16:49
 • Yatsı
  18:25
Sayfa Başı