Dünya Haberleri

  Katrina değil 11 Eylül içirdi

  Kasım CİNDEMİR / WASHINGTON
  24.09.2005 - 02:21 | Son Güncelleme:

  National Enquirer, Bush’un Katrina yüzünden içmeye başladığını yazdı, ancak Beyaz Saray muhabirleri, Bush’un 11 Eylül’de alkole dönüş yaptığını biliyor.

  ABD Başkanı George W. Bush’un, Katrina kasırgası nedeniyle değil, son birkaç yıldır zaten alkol aldığı sık sık ileri sürülüyordu. Bush’un, 20 yıl kadar bir aradan sonra, alkole 11 Eylül’ün ardından dönüş yaptığı, Washington’daki gazeteciler arasında gündeme geliyordu. Özellikle, Bush’u yakından izleyen bazı Beyaz Saray muhabirleri, bu gerçeği biliyor, ancak yazamıyorlardı.

  Bush’un, yeniden alkol kullanmaya başladığı, en çok boğazına kraker kaçmasından sonra gündeme gelmişti. Bush’un sarhoş olup yüzünü sert bir yere çarptığı gazeteciler arasında çok konuşulmuştu. Bush’un sık sık bisikletten düşüp hafif yaralandığı yolundaki haberlerin de, yine aslında ‘alkol bağlantılı’ kazalar olduğu iddia ediliyor.

  HABERİ KİM SATTI

  Bush’un Katrina kasırgasındaki ağır yıkım ve yönetimin ihmali nedeniyle yeniden içmeye başladığını yazan haftalık tabloid gazete National Enquirer’e bu haberin, Beyaz Saray’ı izleyen bir muhabir tarafından satıldığı iddia ediliyor. Aynı söylentilere göre, konuşursa, Beyaz Saray’ın baskısı sonucu işinden olacağını bilen bu gazeteci, haberini National Enquirer gazetesine satmayı çok daha ‘tercih edilir’ buldu. Muhabirleri, sadece Hollywood’un yıldızlarını takip eden National Enquirer’ın, siyasi nitelikli haberleri ‘başka’ gazetecilerden satın aldığı iyi biliniyor. Beyaz Saray Yönetimi, istemediği haberleri yazan gazetecilere karşı ‘intikamcı’ davranmasıyla tanınıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı