« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Katmerli ceza yolda

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gözlemci ve federasyon temsilcisi raporları doğrultusunda Disiplin Kurulu’na sevkedilen Nouma’ya 3 maç ceza verilmesi bekleniyor.

BAŞI BELADA

Beşiktaşlı Nouma'nın başı dertte. Gençlerbirliği maçında İsmail Güldüren'in suratına tükürüp küfür eden, maç sonrasında da Thomas'a saldıran Fransız futbolcu, gözlemci ve federasyon temsilcisinin raporları doğrultusunda Disiplin Kurulu'na sevkedildi. Thomas ise bir TV programında kendisine hakaret eden Nouma'yı mahkemeye vereceğini açıkladı.

ALİ EREN DE VAR

Karşılaşmanın gözlemcisi Hamdi Kutval ve temsilci Hüdai Doğu, federasyona gönderdikleri raporlarda, Beşiktaşlı Nouma'nın centilmenlik dışı davrandıklarını bildirdiler. Kutval, İsmail Güldüren'e önce Fransız futbolcunun tükürdüğünü belirtti. Doğu, maçtan sonra Nouma'nın Thomas'a, Ali Eren'in de genel kaptan Zeki Ünaldı ve Phiri'ye küfür edip, saldırdıklarını yazdı.

ŞİKAYET EDECEKLER

Raporları inceleyen Hukuk Kurulu, Nouma'nın en az 3 maç, İsmail'in de tahrik nedeniyle en az 2 maç ceza alması gerektiğini belirttiler. Thomas, maçtan sonra bir TV kanalında kendisine hakaret eden Fransız futbolcuyu mahkemeye vereceğini açıklarken, Phiri ise Ali Eren'i Beşiktaş Yönetim Kurulu'na şikayet edeceğini bildirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz