MUŞ HABERLERİ

Katliamlara Fotoğraf Sergisiyle Tepki

IHA
13.07.2015 - 16:29Son Güncelleme :

MUŞ'TA KATLİAMLARA FOTOĞRAF SERGİSİYLE TEPKİ

IHA

Muş’ta Gençlik Hareketi ve Yardımlaşma Derneği Şubesi, Bosna, Arakan, Irak, Suriye, Çeçenistan, Filistin ve Doğu Türkistan’da Müslümanlara yönelik yapılan zulüm ve katliamlara tepki göstermek amacıyla fotoğraf sergisi açtı.
Merkezi İstanbul’da bulunan ve kısa süre önce Muş’ta şube açarak çalışmalarına başlayan Gençlik Hareketi ve Yardımlaşma Derneği, Müslümanlara yönelik yapılan zulüm ve katliamlara tepki göstermek amacıyla fotoğraf sergisi açtı. Atatürk Çocuk Parkı girişinde açılan fotoğraf sergisine İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yoğun ilginin gösterildiği serginin amacına ulaştığını belirten Gençlik Hareketi ve Yardımlaşma Derneği Şube Başkanı Ferhat Yalvaç, “Zulüm aşağılık yüzünü bir Bosna’da gösteriyor, bir Arakan’da, Irak’ta, Suriye’de, Çeçenistan’da, Filistin’de ve bir Doğu Türkistan’da. Bizlerde zulüm karşısında susmamak, hiç değilse zalimin yüzüne hakkı haykırabilmek için meydanlarda idik, zulüm sürdükçe de meydanlarda olacağız” dedi.
Doğu Türkistan’daki ve diğer zulüm ile katliamlara maruz kalan Müslümanlara dualarla destek vermeye geldiklerini ifade eden Yalvaç, “Zulüm ve katliamlara maruz kalan tüm Müslüman kardeşlerimize destek olmak için bir araya geldik. Allah’ım! Şu an ellerimizle bir şey yapamıyoruz ve utanıyoruz, bizlere bu alçaklıkları ellerimizle düzeltme imkânı ver! Doğu Türkistan’daki insanların hayatı üzerinde Rusya, ABD ve Çin yönetimlerinin kapitalist ve emperyalistçe hesaplar yapmasına sessiz kalamayız. Filistin’de, Irak’ta, Çeçenistan’da, Afganistan ve Pakistan’da ve dünyanın diğer bölgelerinde devam eden işgallere ve katliamlara duyarsız olamayız. Onların acısı bizim acımızdır, dertleri derdimizdir” diye konuştu.
Sergiye katılarak duyarlılık gösteren herkese teşekkür eden Yalvaç, “Allah’ım, katillerin zulmü dünyayı sardı, kadın çocuk demeden katletmeye devam ediyor. Filistin de, Irakta, Afganistan da, Çeçenistan da bugünde Doğu Türkistan da Müslüman kimliklerinden dolayı insanlar kıyılıyor, öldürülüyor, yok ediliyor sen onların üzerine sabır yağdır ve direniş ruhu ver! Biz ise bu kardeşlerimize dualarımızla destek vereceğiz. Bu ve bunun gibi zulümlere sessiz kalan herkes ortaktır. Burada dil, renk, ırk ayrımı yapmıyoruz. Müslüman olan tüm kardeşlerimiz için her zaman alanlarda olacağız. Onlarla birlikte olduğumuzu bilmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Katliamlara Fotoğraf Sergisiyle Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Katliamlara Fotoğraf Sergisiyle Tepki haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:18
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:00
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı